Кава чи чай, або смертельний експеримент

368
Львівська кава
Львівська кава

Теплої недільної днини, роблячи коротку паузу від волонтерських справ, статечні львів’яни, п’ючи ароматну каву в улюбленій кав’ярні, як і вісімдесят років тому, читають новини. Колись це були незмінні ранкові газети, в яких можна було прочитати багато цікавих і кумедних новин.

Одну з таких новин розмістила на своїх шпальтах  газета “Діло” від 14 грудня 1938 року. Називалася вона досить просто – “Кава чи чай“. Прочитаємо її разом з нашим партнером Кавою Старого Львова.

Кава чи чай

Дивний присуд на вбивників. Питання, що шкідливіше, чай чи кава, рішила проба, що її перевели поневолі два засу джені на кару смерти. Ця проба тривала 60 літ. У 1870 р. перед шведським судом станули два ровесники під замітом грабункового вбивства, їх обох засудили на смерть, одначе шведський король Ґустав ІІІ замінив кару смерти на до смертну вязницю під тою умовиною, що одному зі засуджених будуть давати пити тільки каву, другому тільки чай.

Кава
Кава

Той дивний присуд був вислідом палкої дискусії, що її ще від 1850 р. вів науковий світ на тему: що більше шкідливе, кава чи чай. Проба випала в користь кави. Вязень, яко му давали пити тільки чай, помер перед кіль кома роками, проживши 84 роки.

Той, шо пив каву помер щойно цього року, проживши у вязничних умовинах 87 літ.

Отож, друзі, висновок робіть самі. Я свій уже зробив. Додам що стилістика, орфографія та граматика статті збережена. Гарного вам недільного ранку. Все буде Україна!

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.