«… імені Івана Боберського!», або знай наших!

1963
«… імені Івана Боберського!», або знай наших!

В понеділок, 26 вересня 2016 року, о 12.30 в головному корпусі Львівського державного університету фізичної культури (вул. Костюшка, 11) при вході в актову залу відбудеться урочисте відкриття пам’ятної дошки з нагоди рішення про присвоєння університету почесного імені Івана Боберського. У заході окрім представників адміністрації вишу візьмуть участь кавалери почесної відзнаки Івана Боберського, представники родини Боберських, знавці історії українського спорту нашого краю.

З нагоди відзначення 70-річчя з часу заснування Львівського державного університету фізичної культури рішенням Міністерства освіти і науки України вишу було надане почесне ім’я видатного діяча українського гімнастичного і спортивного руху, «Батька українського тіловиховання», професора Івана Боберського.

Іван Боберський
Іван Боберський

Іменування ЛДУФК іменем Івана Боберського стане актом відновлення національної пам’яті, встановлення справедливості у відношенні репресованої радянським режимом культурної спадщини, а також, чинником утвердження української національної фізкультурно-спортивної традиції.

Для реалізації цієї ідеї, що зродилася на хвилі національного відродження початку 90-их роках знадобилося ледь не 20 років.

Головний корпус Львівського державного університету фізичної культури
Головний корпус Львівського державного університету фізичної культури

Яскравий і багатогранний український гімнастично-спортивний рух на західноукраїнських землях першої половини XX ст., виразником і чільним діячем якого був Іван Боберський, був цілковито знищений совєтським режимом.

Диплом Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського
Диплом Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського

У перші роки Незалежності через контакти з українською діаспорою і розвідки українських вчених ця ідея постала як мрія і стратегічна мета на майбутнє. Незважаючи на чисельні ініціативи у впродовж багатьох років (Академії Боберського (1993, 2003, 2008, 2013 рр.), запровадження у ЛДУФК Почесної відзнаки ім. І.Боберського (2011 р.), проголошення Року Івана Боберського у Львівській області (2013 р.), друкованій продукції тощо) проросійські настрої в українському політикумі тасфері фізичного виховання і спорту України унеможливлювали просування цього питання.
Напевно невипадково це сталося саме зараз, в часі війни з Росією, коли у владних коридорах домінують політики з україноцентричним світоглядом і європейською орієнтацією.

Андрій СОВА, Ярослав ТИМЧАК

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.