„Горіховий дім“ вчить кожного з нас переосмислювати ставлення до помилок

654
Святкування семиліття Центру інтегральної опіки для жінок у кризових ситуаціях „Горіховий дім“

Вам доводилося спостерігати, як віра в людину змінює її? Коли загоряються очі в того, хто ще кілька хвилин тому не бачив виходу зі складного становища та раптом розуміє — безвихідних ситуацій не буває.

Галина Онишко співзасновниця благодійної організації-фонду «Горіховий дім».

16 серпня на святкуванні семиліття діяльності Центру інтегральної опіки для жінок у кризових ситуаціях „Горіховий дім“ — горіли серця. Бо кожен присутній розумів, що в той чи інший спосіб може допомогти втілити велику мрію — реконструювати занедбану будівлю (на це потрібно зібрати 3,7 млн. грн.), яку зараз надали в оренду Центру, щоб перетворити її на місце надії жінок, які переживають особливі труднощі.

Святкування семиліття Центру інтегральної опіки для жінок у кризових ситуаціях „Горіховий дім“

„Сьогодні друзі з Горіховий дім/Walnut House показали віру у мрію. В дворику понищеного будинку на Личаківській, 90, який міська рада дала в оренду для розміщення центру інтегральної опіки жінок в кризових ситуаціях, було свято. Купа усмішок, добрих розмов, лекція Софії Опацької про долання страху перед помилками. І в якийсь момент забулися потріскані стіни, вирвані розетки, потовчена підлога, закинутий підвал і ожила мрія — кафе-пекарня під великим крислатим горіхом, маленький community center для мешканців прилеглих вулиць, які з острахом і підозрою дивилися на цих усміхнених людей, і притулок для жінок, яким у цей момент просто нема куди йти“, — поділилася на своїй сторінці фейсбуку заступник директора з питань розвитку, редактор англійської версії РІСУ Мар’яна Карапінка.

Юрій Лопатинський, засновник Центру інтегральної опіки для жінок у кризових ситуаціях „Горіховий дім“

Святкування було особливим ще й тим, що кожен мав можливість зрозуміти — помилки, які ми робимо у своєму житті, без підтримки, правильного розуміння оточення та можливості для другого шансу можуть стати для людини фатальними. Тому мусимо змінювати суспільну думку — помилятися не страшно, а навіть корисно, якщо це робити швидко, дешево і розумно (так вважає відомий американський економіст українського походження Адріан Сливоцький). Саме помилки, як шлях до успіху аналізувала проректор Українського католицького університету Софія Опацька у своїй лекції „Три уроки успіху від Софії Опацької: чому помилятися нестрашно?“

Проректор Українського католицького університету, декан і засновник Львівської бізнес-школи УКУ Софія Опацька

— Ми живемо в суспільстві, яке дуже кероване успіхом. І якщо хтось робить помилку, то в очах оточення стає дефективним. Хоча найуспішніші в світі суспільства стали такими завдяки тому, що дають людям у своєму середовищі право робити помилки. Провідні світові компанії шукають людей, які мають досвід помилок. І логіка проста — якщо людина вміє помилятися, то вона навчилася на цих помилках. Адріан Сливоцький каже: „Розумні не люблять помилятися, а дуже розумні — обожнюють помилятися“, — наголосила Софія Опацька.

Святкування семиліття Центру інтегральної опіки для жінок у кризових ситуаціях „Горіховий дім“

Добрим прикладом як правильно помилятися — швидко, дешево, розумно — є робота стартапів. Коли перш, ніж вивести продукт на ринок, випускають його пробну версію, а потім кожну наступну покращують.

Зрештою, чому помилятись необхідно і корисно обговорювали всі разом. Тож дійшли висновку, що помилки сприяють швидшому розумінню, що не туди йдеш і можеш повернути; кожна помилка робить тебе сильнішим; отримуєш безцінний досвід; помилка — це одна з альтернатив успіху, бо якщо не помилятися, успіху не буде; помилки дають вміння ризикувати; помиляючись, стаєш поблажливішим до інших; помилки дають нам можливість рефлексії та самоаналізу; кожна помилка — це нагода почати новий підйом.

На підтримку „Горіхового дому“ художниця Надія Перенко подарувала свої картини, які можна було придбати на тихому аукціоні.

 Наталія ПАВЛИШИН

Довідка

Сім років тому, у серпні 2010 року Центр інтегральної опіки відкрив свої двері для жінок, що опинилися у кризовій ситуації, без даху над головою. Щороку мешканки центру святкували цю символічну дату, як початок відліку свого нового життя. Більше про історію жіночого центру тут https://home.walnut.house/

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.