Хенд-мейд на ялинці — сучасна мода від прабабці

2736
Хенд-мейд на ялинці — сучасна мода від прабабці

Ще трохи і фейсбучні стрічки зарясніють світлинами прибраних ялинок, а прекрасну частину людства охопить змагальницький дух — чия ялинка красивіша, хто більше прикрас зробив власноруч, у кого іграшки авторські, а хто звідкись „здер“ ідею.

Ялинкові прикраси зроблені своїми руками — на піку моди вже кілька років поспіль. Та, як кажуть: „все нове — це добре забуте старе“. Ото, щоб ви знали, що ще наші прабабусі перед святами витрачали чимало часу не лише на приготування смачних наїдків, а власне на створення оригінальних прикрас, стараючись, щоб їхня ялинка була найкрасивіша.

Окраса Різвяних свят
Окраса Різвяних свят

Щоправда, в Галичині зелену красуню прикрашали не на Новий рік, а лише 6 січня — у переддень Різдва. А ще була традиція, вивішуючи ялинкові іграшки, загадувати бажання. Самі ж іграшки на ялинці символізували добробут і достаток на наступний рік.

Найбажаніша дитяча робота
Найбажаніша дитяча робота

Взагалі, звичай прикрашати деревце був відомий ще у стародавніх греків. Та саме ялинки почали прикрашати стародавні германці, вшановуючи так дух лісу. Першу письмову згадку про ялинку знайшли в хроніці міста Штрансбурга від 1605 року, де описано, що міщани ставлять ялинку в домівках і прикрашають її кольоровими паперовими квітами, яблуками, цукром. Згодом через Голландію, Чехію, Польщу цей звичай перейшов і до нас.

Листівка з зображенням ялинки з іграшками і текстом "Веселих Свят", 1930 рік
Листівка з зображенням ялинки з іграшками і текстом “Веселих Свят”, 1930 рік

У Галичині перші ялинки почали встановлювати в ХІХ ст., перейнявши цей звичай у німецьких переселенців-євангелістів. Проте й до цього на Різдво будинки прикрашали ялинковими гілочками.

Горішки завжди в тренді
Горішки завжди в тренді

Заможніші родини могли собі дозволити таку розкіш, як скляні іграшки, а от середній клас та бідніші люди, робили іграшки самі. Часто різдвяне деревце прикрашали мандаринами (тоді цей фрукт був тут хіба що взимку), цукерками, медовими тістечками, розмальованими помадкою, яблуками — для дітей це були найбажаніші ялинкові прикраси.

Ялинкові прикраси власноруч
Ялинкові прикраси власноруч

Робили іграшки у вигляді їжачків, витинали з кольорового паперу, з видутих яєць — схожі до писанок прикрашених бісером, обгортали паперові кульки фольгою, виліплювали різноманітні фігурки зі соленого тіста. Популярними, як і тепер, були солом’яні та дерев’яні.

Ялинкові прикраси власноруч
Ялинкові прикраси власноруч

Тепер для створення оригінальних ялинкових іграшок значно більше можливостей і, зрештою, почерпнути трохи ідей можна в інтернеті, а додавши власної фантазії, — створити справді унікальну прикрасу. Зараз саме час брати в руки голку, кольорові шматки тканини чи фетру, різні ниточки чи стрічки і робити свою ялинку неповторною!

Наталія ПАВЛИШИН

Джерела:

  1. http://vikna.if.ua/news/category/ua/2015/01/02/27553/view
  2. http://pustunchik.ua/ua/holidays/new-year/tsikavi-fakty-pro-novyi-rik-ta-rizdvo

Джерела фото:

  1. http://pustunchik.ua/ua/holidays/new-year/tsikavi-fakty-pro-novyi-rik-ta-rizdvo
  2. http://info-mir.com.ua/novorichni-virobi-svo%D1%97mi-rukami/
  3. http://2016rik.pp.ua/noviy-rk-2016/89-grashki-na-noviy-rk-2016-svoyimi-rukami.html
  4. http://ljalja-hobby.blogspot.com/2014_11_01_archive.html
  5. http://www.galka.if.ua/galka-rekomenduye-yalinkovi-igrashki-svoyimi-rukami-foto/
  6. http://idei-dekoru.com

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.