Фотоапарати у Львові: основні відмінності фотокамер від професійних до дитячих

651
Фотоапарати у Львові: основні відмінності фотокамер від професійних до дитячих

Обираючи фотоапарати у Львові в онлайн-магазинах часто виникають труднощі, бо у продажу можна знайти безліч варіантів на різний бюджет. Особливо важко новачкам, які не знають з чого почати та на що звернути свою увагу, щоб вибрати фотокамеру з необхідними параметрами.

Класифікація фотоапаратів

Плівкові фотокамери уже давно в минулому, хоча дехто й досі використовує таку техніку. Але більшість все ж таки користується цифровими моделями, які можна поділити на 3 основні категорії:

 • компактні;
 • дзеркальні;
 • гібридні.

Кожен вид має свої відмінності, а в залежності від ситуації, певні переваги та недоліки. Щоб обрати той варіант, який підійде найбільше, треба вивчити характеристики кожного виду.

Компакті фотоапарати

Найпростіші невеликі моделі камер, які будуть цікаві як новачкам, так і деяким професіоналам. Вони відрізняються не тільки розміром, але й незйомним об’єктивом та малою роздільною здатністю матриці. Такі варіанти зручно переносити в руках та транспортувати, брати з собою на прогулянку чи в дорогу, вони відмінно підходять для побутової зйомки.

Фотоапарат Minolta
Фотоапарат Minolta

Дзеркальні фотоапарати

Найпоширеніший різновид камер, які використовуються професіоналами. Вони мають знімний об’єктив, оптичний видошукач, достатньо велику роздільну здатність матриці, для зйомки можуть використовуватись ручні налаштування, а знімки виходять досить високої якості. Найбільшим мінусом можна вважати доволі високу ціну, але результат того варті.

Гібридні фотоапарати.

Такий тип суміщає в собі деякі параметри компактів і дзеркалок, а саме компактні розміри, знімний об’єктив, доволі велику матрицю, як у бюджетних дзеркальних моделей, а також порівняно невисоку вартість. Вони не мають оптичного видошукача, але на якість фото це не впливає кардинальним чином.

 

Особливості дитячих фотоапаратів

Останнім часом на ринку з’явилась велика кількість дитячої фототехніки. На перший погляд, вони здаються простими іграшками, та насправді є доволі технологічними пристроями. Для маленьких фотографів випускаються бюджетні моделі, що відрізняються наступними параметрами:

 1. Мають невеликий розмір і вагу від 80 до 200 г, що ідеально підходить для дитячих ручок.
 2. Крім стандартного набору функцій в пристроях запрограмовані розвиваючі ігри.
 3. Дизайн може відрізнятися яскравими кольорами та незвичайною формою.
 4. Ударостійкість пристроїв дуже важлива, тому для корпуса використовується міцний пластик та металеві вставки.
 5. Найчастіше такі іграшки мають зум, запис звуку та відео, а також декілька фільтрів.

  Фотоапарат Nikon
  Фотоапарат Nikon

 

На що звертати увагу, обираючи фотоапарат?

Щоб вибрати найприйнятнішу модель фотоапарата, необхідно звертати увагу на наступні характеристики:

 1. Тип видошукача. Оптичний має не складну конструкцію, але може не повністю захоплювати картинку. Електронний передає на екран картинку, не спотворюючи її та відображає параметри зйомки, та при цьому споживає більше енергії. Дзеркальний варіант за допомогою дзеркала показує найбільш реальну картинку, а знімки виходять більш чіткі. Бездзеркальні системи зустрічаються в гібридних фотоапаратах, в них немає дзеркала, а потік світла потрапляє одразу на матрицю.
 2. Матриця. Чим вище роздільна здатність, тим краще відображаються дрібні деталі, а фото не втратить якості при збільшенні.
 3. Карта пам’яті. SD – міцна карта невеликого розміру з високою швидкістю запису і читання, MMC має високу швидкість передачі даних, MS – найдорожчий варіант для фотоапаратів Sony, а також карта xD-Picture компактного розміру, надійна, з низьким енергоспоживанням.
 4. Екран. Чим більша діагональ, тим зручніше, але такий варіант швидше розряджає фотокамеру.
 5. Акумулятор може бути фірмовим, або універсальним типу АА.
 6. Функціонал. Фотоапарати можуть записувати звук і відео, мати функцію стабілізації зображення, ручний фокус, витримку і діафрагму, а також таймер для автоматичної зйомки.

Серед всіх цих параметрів важливо звертати увагу і на виробника. Маловідомі бренди найчастіше випускають недорогі компактні моделі. Якщо вибирати компактну чи просунуту камеру високої якості, то краще віддати перевагу відомому бренду.

Стаття створена за матеріалами сайту Закупка.

Наталка СТУДНЯ

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.