Філармонія запланувала низку подій до 130-річчя Патріарха Йосифа Сліпого

276
Йосиф Сліпий
Йосиф Сліпий

Сьогодні, 17 лютого 2022 року,  з 13:00 до 16:00 Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика (вулиця Чайковського, 7) запрошує на ювілейні концерти з нагоди 130-річчя від дня народження Патріарха Української греко-католицької церкви, блаженнішого Йосифа Сліпого у Архикатедральний собор святоого Юра.

Про це повідомили у Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика.

О 13:00 відбудеться виступ квартету артистів Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» під керівництвом заслуженого артиста України Володимира Дуди.

В 14:00 виступатиме квартет бандуристок «Львів’янки» у складі заслужених артисток України Оксани Коломієць, Лесі Стефанко, Ірини Плахтій, Олени Ніколенко
Солісти Львівської національної філармонії: Олена Мацелюх (орган), Лілія Цура (скрипка), Катерина Шалайська (скрипка), Ігор Мацелюх (най) виступлять о 15:00.

А о 16:00 виступатиме квартет артистів Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» під керівництвом Андрія Кушніра У програмі твори: А.Вівальді, Й.С.Баха, Т.Альбіноні, В.А.Моцарта, Д.Бортнянського, М.Березовського, С.Людкевича, В.Барвінського, М.Скорика, В.Камінського, О.Герасименко.

Також о 15:00 відбудеться відкриття виставки мистецько-документального проєкту “Молитва до митрополита. Сліпий. Спадкоємець”. Виставка діятеме з 17 лютого до 10 березня у фоє Львівської філармонії.

«Відкриття виставки відбудеться 17 лютого, у день народження блаженнішого Йосифа Сліпого. Мистецькі твори створювали художники з різних регіонів України протягом останніх двох років. У створенні колекції взяли участь такі митці, як Оксана Романів-Тріска, Олександр Охапкін, Віталій Гайдар, Мирон Катаран, Вікторія Шатковська, Святослав Владика, Люба Лебідь-Коровай, Марія Мартиненко-Гупало, Ольга Федорук, Оксана Андрущенко, Орест Гнатів, Уляна Креховець, Іванка Крип’якевич-Димид, Уляна Слюсар, Леся Безніско.

Також до колекції було долучено зібрані і подаровані твори: Аскольда Стернюка, Василя Лопати, Івана Крислача, Романа Хоркавого, Євгена Безніска.

Проєкт є четвертим з циклу “Молитва до Митрополита” і вже з 10 березня колекція вирушає у подорож музеями Західної України. Тож незабаром колекцію “Молитва до митрополита. Сліпий. Спадкоємець” можна буде побачити в Червонограді, Бортятині, Нагуєвичах, Стрию, Дрогобичі, Трускавці та інших українських містах», – зазначили організатори.

Відкриття виставки відбудеться за участі артистів Львівської національної філармонії та оперного співака Михайла Малафія. Авторка та організаторка проєкту і виставки – Олена Білоус.

Тетяна КОСТОРНА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.