Фестиваль ретро-автомобілів «Leopolis Grand Prix 2017», або Великі Призи Львова (відео)

1630
Фестиваль ретро-автомобілів «Leopolis Grand Prix 2017», або Великі Призи Львова

Вчора, 4 червня 2017 року, в останній день фестивалю LEOPOLIS GRAND PRIX 2017 відбулися легендарні перегони на ретроавтомобілях по легендарному Львівському трикутнику. Маршрут перегонів залишився незмінним з 1930 року і проліг вулицями Вітовського, площею Франка, Стрийською та Героїв Майдану.

Фестиваль ретро-автомобілів «Leopolis Grand Prix 2017»
Фестиваль ретро-автомобілів «Leopolis Grand Prix 2017»

Машини змагались у декількох категоріях:

  • КЛАС – А гоночні та спортивні автомобілі виготовлені до 1946 року
  • КЛАС – В неспортивні автомобілі, виготовлені до 1946 року
  • КЛАС – С неспортивні автомобілі після 1946 року
  • КЛАС – D гоночні та спортивні автомобілі виготовлені до 1946 року
  • КЛАС – E національний клас «ЗАПОРОЖЕЦЬ ЗАЗ 965».
Фестиваль ретро-автомобілів «Leopolis Grand Prix 2017»
Фестиваль ретро-автомобілів «Leopolis Grand Prix 2017»

У кожному класі переможця визначали не за першістю у подоланні траси, а за вміння проїхати її за певний час. За 4 кола, відведені учасникам, вони мали наблизити свій результат до «ідеального» часу – 310 секунд за коло.

Цьогоріч у Міжнародному фестивалі класичних (старожитніх) автомобілів «Leopolis Grand Prix 2017» було зареєстровано 200 автомобілів із дев’яти країн світу (Україна, Білорусь, Польща, Литва, Австрія, Італія, США, Естонія, Чехія). Це представники 48 авто-фан клубів світу! Вперше приєдналися екіпажі із Естонії та США. Україну представляли автолюбителі Запорізької, Харківської, Дніпропетровської, Одеської, Київської, Івано-Франківської, Тернопільської та Львівської областей.

LEOPOLIS GRAND PRIX або ВЕЛИКІ ПРИЗИ ЛЬВОВА – це кільцеві автомобільні перегони, що мали статус Гран-прі, які проводилися на вуличній трасі Львова. Етап був частиною міжнародної серії Гран-прі, попередника Формули-1. Траса була задумана 1927 році на два роки раніше, ніж у Монако, але перші змагання відбулися на рік пізніше у 1930 р.

Перші кільцеві перегони вулицями міста Львова стартували 8 вересня 1930 року, які через характерну форму траси (трикутник зі зрізаними кутами) отримали назву «Львівський трикутник». Траса пролягала вулицями Вітовського, площею І. Франка, Стрийською та Гвардійською. Ця траса без змін збереглася до сьогодні. Характерною її особливістю, у порівнянні з тогочасними європейськими (напр. Монте-Карло у Гран-прі Монако), була наявність на значній частині траси трамвайної колії.

Фестиваль ретро-автомобілів «Leopolis Grand Prix 2017»
Фестиваль ретро-автомобілів «Leopolis Grand Prix 2017»

Уже в червні 1931 року кільцеві перегони у Львові набули міжнародного статусу. А з 1932 року отримали назву і статус «Гран-прі Львова». Тому на сьогодні в історію увійшов саме Гран-прі Львова, а не країни. «Великі Призи Львова» відтоді стали одними з найкращих трас для перегонів тогочасної Європи. У Гран-прі Львова стартували зірки тогочасного автомобільного спорту з понад десяти країн Європи: Німеччини, Франції, Італії, Австрії, Чехії, Норвегії.

Громадська організація авто-фан-клуб «ЗАЗ-Козак» з 2011 року взялася за відновлення історичної події. У програму фестивалю входять не тільки перегони, а й багато різноманітних акцій: виставки-презентації класичних автомобілів, ретро-парад центральними вулицями міста, покази спеціалізованих колекцій мод на автомобільну тематику. Цьогоріч відзначаємо 85-у річницю з першого року проведення змагань з офіційним престижним статусом “Гран Прі” (1932 рік).

 Ористарх БАНДРУК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.