Файний подкаст: вийшов новий епізод про архітектурну візитівку Волині

402
Файний подкаст: вийшов новий епізод про архітектурну візитівку Волині

Про князівсько-королівський шарм Луцького замку, часи його розквіту та занепаду, легендарний з’їзд королів і правителів у 1429 році, обороні вежі замку та чому його називають місцем сили розповів історик Володимир Пришляк у Файному подкасті замками Волині.

Луцький замок — це оборонна архітектура литовської доби з готичною кладкою, та присутніми елементами перебудови. Утім, як підкреслив історик, це є ознака будівничого пориву наших предків.

“Іноземні та українські історики завжди захоплюються нашим Луцьким замком, коли ми тут проводимо міжнародні конференції. Ним захоплювалася і Леся Українка, яка писала: “Мій старечий замку”.  Замком можна милуватися годинами. Вигин мурів, гонт — який покриває владичу вежу, мерлони — які прикрашають в’їзну вежу, закінчення ластівчиних шляхів — над Стиром. Це наша минувшина, яка захоплює”, — ділиться любов’ю до пам’ятки Володимир Пришляк.

Щоб також пройнятися любов’ю та духом давнини луцької твердині запрошуємо послухати Файний подкаст на зручних для вас платформах за посиланням:  linktr.ee/volyncastles

Подкаст про Луцький замок – це уже четверта аудіомандрівка історико-культурною спадщиною нашого краю. Перед цим вийшли серії про Острозький та Новомалинський замки, а також записали розмову про палац у Самчиках.

Файний подкаст замками Волині – проєкт, що втілюється ГО Волинська фундація за підтримки Українського культурного фонду.

Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.