Духи природи чекають в бібліотеці на площі Ринок

433
Духи природи чекають в бібліотеці на площі Ринок

Сьогодні, 10 січня 2018 року, о 18:30 у читальному залі Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ( площа Ринок, 9) відбудеться презентація книги Дари Корній  «Чарівні істоти українського міфу. Духи природи».

У віруваннях праукраїнців світ не мав чіткого поділу на видимий, природний, та невидимий, позаприродний. Люди поклонялися богам, намагаючись здобути їхню прихильність, і водночас спілкувалася з істотами нижчого порядку. Наші давні предки вшановували дерева і трави, джерела та ріки, гори і степи, ліси та поля, населяли їх химерними чарівними істотами, яких називали духами. Прадавні українці персоніфікували вітри, буревії, дощі, снігопади, пори року й інші атмосферні та природні явища.

Книга Дари Корній «Чарівні істоти українського міфу. Духи природи»
Книга Дари Корній «Чарівні істоти українського міфу. Духи природи»

«Ця книжка − чарівна. Ви не просто погортаєте її сторінки − ви поблукаєте стежками правічного лісу, почуєте його дихання, подивитесь в очі старенькому лісовикові, послухаєте чугайстрову сопілку. Може, вам щось прошепоче мавка або побалакає з вами поважний цар Ох… Ви постоїте біля річки − заскочите русалок за їхніми пустощами, а звідти недалеко й на гостину до суворих болотяника й болотяниці. А далі − прогулянка полем і луками, де вас зустрінуть і польовик, і спориш, і луговик… Та й вітри з повітрулями супроводжуватимуть вас під час мандрівки. І насамкінець свої таємниці відкриють духи пір року. Перед вами постане величезний і дуже цікавий шар культурної спадщини давніх українців, химерний світ чарівних істот праукраїнської міфології, досліджений і опрацьований Дарою Корній» − описують видавці книгу.

Дара Корній
Дара Корній

Довідково. Дара Корній − українська письменниця-прозаїк зі Львова. Лауреат третьої премії Коронація слова, 2010 року за роман «Гонихмарник».

Людмила ЧИЖОВИЧ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.