До річниці Незалежності України створили 3D-тур пам’ятками Львівщини

1294
Церква святого Юра в Дрогобичі
Церква святого Юра в Дрогобичі

У департаменті освіти і науки презентували онлайн-екскурсію «Українські перлини світової спадщини ЮНЕСКО у Львівській області».

3D-тур створили у межах відзначення 30-річчя відновлення Незалежності держави.

«Департамент освіти активно готується до відзначення загальноукраїнського свята. Однією з ідей було створення панорамного туру, який можна переглянути з будь-якого куточка планети. Історія українського народу налічує багато століть, і збереження наших пам’яток вартує уваги сучасників. Шанування пам’яті наших перлин має згуртувати навколо себе всіх зацікавлених, щоб наша молодь мала змогу їх бачити та насолоджуватись», – зазначила під час презентації заступниця директора департаменту освіти і науки Ольга Котовська.

Більшість робіт виконали із допомогою дронів, після чого усі зображення обробили у відповідних програмах.

Архикатедральний Собор Святого Юра
Архикатедральний Собор Святого Юра

«Створення панорамних турів дозволяє показати об’єкти, які вартують уваги, адже нам є що показати і є чим пишатись. Приємно, що вдалось взяли участь у такому проєкті. Ми працювали над панорамами як ззовні об’єктів, так і всередині. Відвідати ці пам’ятки можна із власного комп’ютера. Можна в деталях побачити усі розписи, кожну балку, відчути вітражне освітлення. Технологія не є надто складною, щоб не можна було поширювати на інші пам’ятки, тому це тільки початок. Сподіваюсь проєкт розшириться і на інші об’єкти, які потребують уваги і пам’яті», – розповів один із виконавців проєкту Юрій Преподобний.

До створеного туру включили кілька пам’яток, серед яких церква Святого Юра У Дрогобичі, церква Пресвятої Трійці у Жовкві, церква Пресвятої Богородиці у селі Матків, церква святого Духа у селі Потелич.

«Одне з головних завдань такого туру – зацікавити молодь красою нашої землі і архітектурних перлин. Не всі мали змогу там побувати, тому тур наблизить усіх до цих дивовижних пам’яток. Кожен із нас повинен дорожити такими об’єктами, дбати про них та берегти», – наголосила голова ВГО “Союз Українок” Ореслава Хомик.

До спадщини ЮНЕСКО в Україні серед іншого входять букові праліси Карпат, дерев’яні церкви, дуга Струве, Софійський Собор, Київо-Печерська Лавра тощо.

Помандрувати перлинами архітектурної спадщини можна тут.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.