До 80-річчя Ірини Калинець презентували виставку про життя відомої українки

306
Експозиція виставки «Дорога вічності під зорями століть»
Експозиція виставки «Дорога вічності під зорями століть»

Вчора, 8 грудня 2020 року, в Музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» (вулиця Степана Бандери, 1) відкрили виставку «Дорога вічності під зорями століть». Захід присвячений річниці з дня народження Ірини Калинець.

Ірина Калинець – українська письменниця, поетеса, шестидесятниця, багаторічний політв’язень радянських таборів, діячка дисидентського руху, активістка українського національного і правозахисного руху, філолог.

Це перша музейна виставка про видатну українську діячку. Вона відображає весь життєвий шлях відомої українки. Тут зібрані всі фотографії від шкільного та юнацького життя до діяльності в Незалежній Україні.

Також, глядач може ознайомитись зі спогадами та найяскравішими цитатами родини та близьких друзів.

Експозиція виставки «Дорога вічності під зорями століть»
Експозиція виставки «Дорога вічності під зорями століть»

Автор виставки – науковий співробітник Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Ірина Єзерська.

«Ірина Калинець була моральним авторитетом та постійно активною в українському громадському просторі. Вона запам’яталась надзвичайно енергійною, непохитною у своїх переконаннях. Саме такі люди, як Ірина Калинець, були двигунами прогресу, та змогли вистояти та переламати систему», – зазначила авторка.

Зазначимо, що виставку виготовили за сприяння департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації.

Виставку «Дорога вічності під зорями століть» експонуватимуть в Музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» до лютого.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.