“Діалог” у “Львіварні”, або нова пивна культура у Львові (відео)

1471

В п’ятницю, 3 лютого 2017 року, в музейно-культурному комплексі пивної історії «Львіварня» (вул. Клепарівська, 18) відбулося відкриття виставки «Діалог» двох визначних київських митців: Матвія Вайсберга та Юрія Пікуля. Виставка стала першою в низці культурних заходів, що заплановані до проведення у арт-зоні нового музейно-культурного комплексу.

Кожна виставка Матвія Вайсберга є знаковою подією для сучасного мистецтва України. На даній експозиції дібрані роботи представляють ретроспективний ряд, що дозволяє прослідкувати за розвитком авторської манери та пошуками майстра протягом двох десятиліть. Представлені твори з різних серій, зокрема, «Сім днів», «Бестіарій», «Штудії та алюзії».

Відкриття виставки "Діалог", на фото (зліва направо): заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко, віце-президент з фінансів та ІТ компанії Carlsberg Ukraine Олександр Говядін, менеджер музейно-культурного комплексу Соломія Короненко та художник Матвій Вайсберг
Відкриття виставки “Діалог”, на фото (зліва направо): заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко, віце-президент з фінансів та ІТ компанії Carlsberg Ukraine Олександр Говядін, менеджер музейно-культурного комплексу Соломія Короненко та художник Матвій Вайсберг

“Як ви знаєте, уже 300 років Львівська пивоварня має честь забезпечувати своїх прихильників якісним та смачним пивом, але ми вирішили збільшити свій внесок до суспільного життя і тому сьогодні ми відкриваємо чудову виставку двох відомих українських митців у цьому арт-просторі, який, я впевнений, займе помітне місце в культурному житті як Львова, так і всієї України.

Колись великий Гете сказав, що мистецтво – це дзеркало в якому кожен бачить сам себе, тому бажаю всім побачити в цих чудових роботах щось дуже приємне для себе”, – зазначив віце-президент з фінансів та ІТ компанії Carlsberg Ukraine Олександр Говядін відкриваючи виставку.

Найбільш знакова для творчості майстра серія – «Сім днів», що була написана за 9 місяців 1999 року. В основу серії лягли ілюстрації «Сараєвської Агади» – ілюмінованого сефардського рукопису XIV століття.

Матвій Вайсберг
Матвій Вайсберг

“Я дуже вдячний, що мене, киянина, запросили у цей простір і це дуже стара, а тут знову започаткована традиція, у великих компаніях робити мистецькі акції. Що дуже добре. На виставці представлена дуже важлива для мене серія робіт, яка умовно називається «Сім днів», яку я створив в кінці тисячоліття, а також нещодавні роботи – пейзажі, спогади про Іспанію та інші”, – сказав Матвій Вайсберг на відкритті виставки.

Експозиція виставки «Діалог» в музейно-культурному комплексі пивної історії «Львіварня»
Експозиція виставки «Діалог» в музейно-культурному комплексі пивної історії «Львіварня»

Зовсім інший світоглядний підхід демонструють роботи Юрія Пікуля з серії «Лісополоса. 92 кілометри». Пейзаж трактується як вакуум навколишнього світу, занурений у сіть раціоналізму. Каркас з вертикалей та діагоналей нівелює звичну естетику пейзажу, захоплює дійсність у міцні тенета, залишаючись при цьому частиною цієї самої дійсності.

В інших роботах цієї ж серії автор свідомо непомітними на перший погляд похибками елементів наносить зарубки на свідомість. Дане викривлення цілісного і гармонійного образу стає кроком до виведення себе і глядача з зони комфорту на новий рівень сприйняття.

Експозиція виставки «Діалог» в музейно-культурному комплексі пивної історії «Львіварня»
Експозиція виставки «Діалог» в музейно-культурному комплексі пивної історії «Львіварня»

Потрібно зазначити, що це не лише інтерактивний музей пивоваріння, аналогів якому немає в Україні. «Львіварня» – сучасний арт-центр, де відбуватимуться виставки, концерти, культурні події, тощо.

“Ми більше ніж музей. Ми музей аналогів якому немає  в Україні. Ми інтерактивний музей в якому можна торкатися до експонатів, в якому можна відчути себе справжнім пивоваром. Ми намагалися наповнити експозицію нашого музею експонатами, які говорять про історію Львова і про місце пива в історії Львова. Хочемо, щоб кожен, хто виходить із нашого музею, в першу чергу закохувався у наше місто. Також ми – арт простір і запрошуємо до співпраці в цьому контексті”, – розповіла менеджер музейно-культурного комплексу Соломія Короненко.

Експозицію виставки «Діалог» можна оглянути в музейно-культурному комплексі пивної історії «Львіварня» (вул. Клепарівська, 18), що знаходиться на території «Львівської пивоварні» до 31 березня 2017 року.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.