День Першої Пластової Присяги згуртував членів найбільшої молодіжної організації у Львові

2912
На початку заходу – Дня першої пластової присяги, Парк культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького. Світлина автора
На початку заходу – Дня першої пластової присяги, Парк культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького. Світлина автора

Похмурий суботній ранок 13 квітня не перешкодив сотням членів найбільшої молодіжної організації України «Пласт» – пластової Станиці Львів – вишикуватися довкола сцени, в львівському Парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького. В цей день відбулося традиційне свято Дня Першої Пластової Присяги. Він традиційно символізує єдність пластунів по цілому світу та вірність пластовим ідеалам, традиціям та цінностям, які створюють «чар Великої Гри», а самому «Пласту» вчора виповнилося вже 112 років з часу заснування.

Пластуни тримають стяги організації під час церемоніалу вручення відзнак «Пласту». Світлина автора
Пластуни тримають стяги організації під час церемоніалу вручення відзнак «Пласту». Світлина автора

Пластуни  різного віку разом зі своїми виховниками, на площі перед сценою, зорганізувалися в гуртках і утворили однодумну спільноту. Це, зокрема, пташата, новаки/новачки, юнаки/юначки, старшопластунки/старшопластуни, які гучно співали свою ранкову молитву, а гімн організації Пласт з’єднав їх серця воєдино разом із близькими і знайомими, присутніми також на Дні першої присяги. Хвилиною мовчання усі присутні вшанували також пам’ять тих членів організації, які віддали своє життя в боях за Україну під час теперішньої війни.

Під час церемоніалу розгортання національного стягу. Світлина автора
Під час церемоніалу розгортання національного стягу. Світлина автора

Із вітальним словом до проводу Станиці Львів, усіх пластунів та їхніх батьків звернулася п. Ірина Кулинич, заступниця міського голови Львова з гуманітарних питань, яка пригадала той факт, що немало членів організації «Пласт» зараз служать на фронті або є пораненими.

Потім відбулася низка важливих церемоніалів Пласту: пов’язування хусток пташатам (прийняття до пластового гуртка), складання присяги Пласту, вручення відзнак членам пластової Станиці Львів за вагому діяльність на благо організації та на користь суспільства та ін.

З полудня гуртки пластунів на території Парку втілювали так звану Легенду та вправлялися у Тереновій грі аж до вечора, також відбувся і пластунський ярмарок.

 Коротко у фактах і цифрах про «Пласт Львів»: З початком повномасштабного вторгнення «Пласт Львів» створив волонтерський штаб допомоги, який з 24 лютого 2022 року допомагає військовим і цивільним. Зараз «Пласт Львів» є найбільшим осередком Пласту у світі і найбільшою молодіжною організацією в місті Лева. На сьогодні діє 12 пластових домівок для занять та заходів, понад 1600 дітей навчаються пластовій програмі в найбільшій молодіжній організації у Львові. Для цього задіяно 509 виховників, адміністраторів, інструкторів, які виховують молодь, організовують табори, заходи та проєкти різноманітних форматів (Джерело: https://lviv.plast.org.ua/center/who-are-we)

Ігор СКЛЕНАР

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.