Чим дивуватимуть і що ремонтуватимуть заньківчани в 101-му театральному сезоні (відео)

284
Чим дивуватимуть і що ремонтуватимуть заньківчани в 101-му театральному сезоні

Вчора, 8 жовтня 2018 року, в приміщенні Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької відбулась прес-конференція з нагоди початку 101-го театрального сезону.

Генеральний директор-художній керівник театру Андрій Мацяк розповів, що театр здійснив низку поїздок, зокрема, в рамках участі у Міжнародному театральному фестивалі «Сцена на перехресті» м. Пловдів (Республіка Болгарія) виступив з виставою «Чоловік моєї дружини» Міро Гаврана у постановці Жукова В’ячеслава. Також заньківчани нещодавно взяли участь у міжнародному концертному проекті «Відчинилося життя» в Литовській Республіці (диригент оркестру Богдан Мочурад).

Генеральний директор-художній керівник театру Андрій Мацяк
Генеральний директор-художній керівник театру Андрій Мацяк

Першою прем’єрою 101-го театрального сезону стане вистава «Гуцульський рік» Гната Хоткевича. В якості режисера-постановника над нею працює Вадим Іванович Сікорський.

Вадим Сікорський
Вадим Сікорський

«Що стосується Хоткевича, я і подумати не міг, що він може бути таким глибоким хуліганом. Він втік з Харкова, опинився в Галичині, а зокрема і в гуцулів. І так полюбив їх, а вони його, що він міг в Криворівні лишити свої речі, півроку пропадати в Карпатах, прийти переодягнутися і піти далі», ‒ розповів Вадим Сікорський.

До слова, незабаром Вадим Іванович Сікорський святкуватиме свій 60-тилітній ювілей. До ювілею (11 листопада) упродовж тижня відбудеться показ вистав режисера – «Листопад вистав Вадима Сікорського»

«Листопад вистав Вадима Сікорського»
«Листопад вистав Вадима Сікорського»

Загалом заньківчани готують багато цікавих постановок у цьому сезоні матимуть чим здивувати вибагливого львівського глядача.

«Зараз Федір Стригун береться за роботу над виставою «Мазепа» Юліуша Словацького, а Алла Бабенко готує «Привидів»” Ібсена, це, швидше за все, буде на камерній сцені», ‒ додає директор, художній керівник театру ім. М. Заньковецької Андрій Мацяк.

Генеральний директор-художній керівник театру Андрій Мацяк наголосив і на господарських проблемах театру – необхідності капітального ремонту приміщення, проведення якого залежить від волі Львівської міської ради.

Роман Порада
Роман Порада

Заступник генерального директора театру з питань будівництва Роман Порада зазначив, що вже майже завершена робота над проектом кошторисної документації, триває завершення державної експертизи щодо ремонту першого і другого поверху будівлі. «Якщо буде фінансування, можна буде розпочинати процедури з пошуку підрядника для виконання робіт. Також у цьому році планують закінчити реконструкцію трансформаторної підстанції, що розташована у подвір’ї будівлі театру і обслуговує театр Заньковецької та оперний театр. Ця підстанція була збудована у радянський час з порушенням усіх норм. Тому цю трансформаторну станцію планують перенести в інше місце. У 2018 році міністерство культури України виділило 7 млн грн для проведення цих робіт. На трансформаторну підстанцію на цей рік передбачено 6 млн 66 тисяч грн, а решту на наступний рік», – сказав Роман Порада.

Він також сказав і про третє завдання, яке вони запланували виконати – збудувати господарську базу театру на землі, яка була надана театру на вул.. Б Хмельницького 196/200 у 2008 році. Тоді ж була розроблена проектно-кошторисна документація на стадії проекту. Планують у наступному 2019 році розпочати будівництво цієї господарської будівлі. У цьому ж році на проектно-кошторисну документацію господарської будівлі було виділено 845 тисяч грн.

Ольга ДОВГАНИК

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.