Чим дивуватимуть і що ремонтуватимуть заньківчани в 101-му театральному сезоні (відео)

535
Чим дивуватимуть і що ремонтуватимуть заньківчани в 101-му театральному сезоні

Вчора, 8 жовтня 2018 року, в приміщенні Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької відбулась прес-конференція з нагоди початку 101-го театрального сезону.

Генеральний директор-художній керівник театру Андрій Мацяк розповів, що театр здійснив низку поїздок, зокрема, в рамках участі у Міжнародному театральному фестивалі «Сцена на перехресті» м. Пловдів (Республіка Болгарія) виступив з виставою «Чоловік моєї дружини» Міро Гаврана у постановці Жукова В’ячеслава. Також заньківчани нещодавно взяли участь у міжнародному концертному проекті «Відчинилося життя» в Литовській Республіці (диригент оркестру Богдан Мочурад).

Генеральний директор-художній керівник театру Андрій Мацяк
Генеральний директор-художній керівник театру Андрій Мацяк

Першою прем’єрою 101-го театрального сезону стане вистава «Гуцульський рік» Гната Хоткевича. В якості режисера-постановника над нею працює Вадим Іванович Сікорський.

Вадим Сікорський
Вадим Сікорський

«Що стосується Хоткевича, я і подумати не міг, що він може бути таким глибоким хуліганом. Він втік з Харкова, опинився в Галичині, а зокрема і в гуцулів. І так полюбив їх, а вони його, що він міг в Криворівні лишити свої речі, півроку пропадати в Карпатах, прийти переодягнутися і піти далі», ‒ розповів Вадим Сікорський.

До слова, незабаром Вадим Іванович Сікорський святкуватиме свій 60-тилітній ювілей. До ювілею (11 листопада) упродовж тижня відбудеться показ вистав режисера – «Листопад вистав Вадима Сікорського»

«Листопад вистав Вадима Сікорського»
«Листопад вистав Вадима Сікорського»

Загалом заньківчани готують багато цікавих постановок у цьому сезоні матимуть чим здивувати вибагливого львівського глядача.

«Зараз Федір Стригун береться за роботу над виставою «Мазепа» Юліуша Словацького, а Алла Бабенко готує «Привидів»” Ібсена, це, швидше за все, буде на камерній сцені», ‒ додає директор, художній керівник театру ім. М. Заньковецької Андрій Мацяк.

Генеральний директор-художній керівник театру Андрій Мацяк наголосив і на господарських проблемах театру – необхідності капітального ремонту приміщення, проведення якого залежить від волі Львівської міської ради.

Роман Порада
Роман Порада

Заступник генерального директора театру з питань будівництва Роман Порада зазначив, що вже майже завершена робота над проектом кошторисної документації, триває завершення державної експертизи щодо ремонту першого і другого поверху будівлі. «Якщо буде фінансування, можна буде розпочинати процедури з пошуку підрядника для виконання робіт. Також у цьому році планують закінчити реконструкцію трансформаторної підстанції, що розташована у подвір’ї будівлі театру і обслуговує театр Заньковецької та оперний театр. Ця підстанція була збудована у радянський час з порушенням усіх норм. Тому цю трансформаторну станцію планують перенести в інше місце. У 2018 році міністерство культури України виділило 7 млн грн для проведення цих робіт. На трансформаторну підстанцію на цей рік передбачено 6 млн 66 тисяч грн, а решту на наступний рік», – сказав Роман Порада.

Він також сказав і про третє завдання, яке вони запланували виконати – збудувати господарську базу театру на землі, яка була надана театру на вул.. Б Хмельницького 196/200 у 2008 році. Тоді ж була розроблена проектно-кошторисна документація на стадії проекту. Планують у наступному 2019 році розпочати будівництво цієї господарської будівлі. У цьому ж році на проектно-кошторисну документацію господарської будівлі було виділено 845 тисяч грн.

Ольга ДОВГАНИК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.