Будуймо рідний промисл, або фабрика «Золота кава»

339
В кав'ярні. Картина Р. Фолькеля
В кав'ярні. Картина Р. Фолькеля

Сьогодні знову неділя. Неділя знакова, адже завтра 9 травня і можна чекати чого завгодно. Але сьогоднішньої ранкової кави ніхто не відміняв і на вас чекає цікава історія від нашого незмінного партнера Торгової Марки Кава Старого Львова.

Газета “Діло” від 10 вересня 1934 року розмістила на своїх шпальтах статтю під назвою “Будуймо рідний промисл”. Мова йде про фабрику «Золота кава», що діяла в Красному в 1930-их роках. Сьогодні вона буде актуальною не тільки кавовою темою, але й прикладом підтримки українських виробників, який потрібно наслідувати в часи війни і часи відбудова повоєнної економіки.

Будуймо рідний промисл

Фабрика „Золота Кава“ в Краснім коло Львова вже від пів року виробляє каву зі солоду. Та кава є краща, як солодова кава, чужих фабрик, що п досі наша суспільність споживає. Виріб української фабрики називається „Золота кава солодова з цикорією».

Маємо надію, що нова фабрика розвинеться на дуже поважну інституцію, бо «Золота кава» є одиноким українським виробом солодової кава. Фабрику веде інжинір з наукою і досвідом з заграниці, а це дає нам певність, що він зуміє повести діло якнайкраще.

Більярдний салон у каварні "Театральна", що до І світової війни містилась у партері театру Скарбека (тепер театр ім. Марії Заньковецької), поч. ХХ ст.
Більярдний салон у каварні “Театральна”, що до І світової війни містилась у партері театру Скарбека (тепер театр ім. Марії Заньковецької), поч. ХХ ст.

«Золота кава» це є продукт, якого між йому подібними досі в краю навіть немає. Є смачна і поживна. Потребує тільки 1/3 частину цукру і є вже разом з цикоріею. У крамницях продають її дешево, бо пачка 10 дека коштує тільки 22 сотики.

Наша суспільність дістає продукт справді добрий і дешевий, а тепер залежить від нас усіх, а особливо від нашого жіноцтва, чи всі спільно подбаємо про те, щоби наша фабрика скоро розвинулася. Тому, що виріб фабрики є масовий продукт денної потреби, надіємося, що фабрика «Золота кава» незабаром виросте на могутню станицю українського промислу.

Стилістику, орфографію та пунктуацію статті збережено. Отож, панове, робіть висновки і починайте активно підтримувати українських виробників. Це буде ще однією перемогою України.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Джерело:

  1. Будуймо рідний промисл // Діло. – 1934. – Ч. 241 ( 10 вересня) – С. 6.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.