Бренд «Ґроно» створив серію ялинкових куль із фрагментами картин Казимира Малевича

656
Ялинкова куля за мотивами творчості Казимира Малевича
Ялинкова куля за мотивами творчості Казимира Малевича

Львівський бренд «Ґроно» презентував серію ялинкових куль за мотивами творчості Казимира Малевича.

Загалом до колекції увійшло вісім ялинкових куль. Вони складені у два подарункові набори — «Супрематизм» (напрям, який у мистецтві, власне, і започаткував Малевич) та «Українське село». Кожна ялинкова прикраса відтворює окремі фрагменти картин Малевича, який вважав себе українцем і протягом усього життя стверджував, що саме село сформувало його художнє бачення світу. Сільська естетика криється у лаконічних лініях та геометричних орнаментах, та, на думку деяких дослідників, має схожість із розписами подільських хат та писанок.

Ялинкові кулі за мотивами творчості Казимира Малевича
Ялинкові кулі за мотивами творчості Казимира Малевича

Усі кулі виготовлені з видувного скла, розписані вручну та упаковані в чорну подарункову коробку з концептуальним відсиланням до «Чорного квадрата».

За словами творців «Ґрона», ідея перенести твори Малевича на ялинкові кулі виникла зі зрозумілого бажання — повернути те, що у нас вкрала росія.

«Наші кулі — це наш маніфест. Сьогодні як ніколи важливо позбутися неприємного маркування наших митців як “радянських” чи “російських” і допомогти вписати ім’я Малевича саме в українську історію. Чому б не спробувати це зробити за допомогою домашнього декору чи навіть ялинкових прикрас? Сподіваємось, такі кулі на вашій цьогорічній ялинці стануть своєрідним нагадуванням про багатогранність української культури», — говорить засновниця бренду Юлія Стрипа.

Ялинкові кулі за мотивами творчості Казимира Малевича
Ялинкові кулі за мотивами творчості Казимира Малевича

Дослідниця та історикиня мистецтва Оксана Семенік, яка відстоює приналежність художника до України у європейських музеях, таку ініціативу підтримує і вважає, що ялинкові прикраси у стилі Малевича дуже органічно вписуються в український домашній простір та побут:

«Малевич — це, напевно, один із найвідоміших українських художників у світі. Та, на жаль, ще не всі знають, що він український митець. Навіть в Україні про це далеко не всі знають. Тому такі творчі експерименти, які приносять в наше буденне Малевича, допомагають його повернути в нашу свідомість як українського художника. Загалом на Малевича великий вплив мало традиційне українське мистецтво. Особливо розписи, яким прикрашали хати українки. Можна сказати, що ми в такий спосіб теж продовжуємо їхні традиції — прикрашаємо вже супрематичними розписами свої домівки».

Катерина КАДАКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.