Близько 60-ти творів живопису та графіки Павла Ковжуна можна побачити на ювілейній виставці

1995
Близько 60-ти творів живопису та графіки Павла Ковжуна можна побачити на ювілейній виставці

Вже сьогодні, 23 грудня 2016 року, о 16.00 в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20) відбудеться урочисте відкриття виставки живопису та графіки Павла Ковжуна (1896-1939) до 120-річчя від дня народження художника.

На виставці буде представлено близько 60-ти творів живопису та графіки, а також архівні фото з фондів НМЛ ім. А. Шептицького, Львівської Національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького, Львівського історичного музею, Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України, Львівської Національної Наукової бібліотеки України ім. В. Стефаника та приватних колекцій.

Павло Ковжун. Етюд з-під Делятина
Павло Ковжун. Етюд з-під Делятина

Окрім того, на відкритті матимемо гарну нагоду почути пісні на музику відомих композиторів міжвоєнного періоду – Олександра Зелінського та Богдана Весоловського у виконанні акторок Першого академічного українського театру для дітей і юнацтва Лесі Шкап’як та Олени Крилової!

Павло Ковжун. Натюрморт
Павло Ковжун. Натюрморт

Видатний український графік, маляр, мистецький критик, журналіст і редактор, вояк армії УНР і громадський діяч, Павло Ковжун народився 1896 року в селі Костюшки на Житомирщині. Зростав на Київщині і в Криму, у давньому районі Ак-Мечеть, що в околицях сучасного Сімферополя. Здобув освіту в Київському художньому училищі (1911-1915). У Києві минув період його творчого становлення як митця. Емігрувавши з Радянської України (1921), художник жив і працював у Львові до смерті у травні 1939 року.

Павло Ковжун. Натюрморт
Павло Ковжун. Натюрморт

Вклад Папла Ковжуна у розвиток мистецького процесу в Галичині важко переоцінити. Його авторитет високо цінували сучасники. Сказане можна влучно підсумувати висловом Л. Нигрицького: “Павло Ковжун ввійде в історію суспільності як Великий Мистець, а в історію мистецтва як Велика Людина”.

Павло Ковжун. Зимовий пейзаж
Павло Ковжун. Зимовий пейзаж

Експозицію ювілейної виставки творів Павла Ковжуна, представленої у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького, сформовано на основі зібрань музею, а також фондів Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького, Львівського історичного музею, Музею етнографії та художнього промислу ІН НАНУ, Львівської національної наукової бібліотеки України ім. В. Стефаника та приватних колекцій.

Олена КІС-ФЕДОРУК
завідувач відділу графіки Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.