“Бачити трохи далі долоні” – у Львові покажуть виставку Юлі Докучаєвої

255

В середу, 5 жовтня 2022 року,  о 15:00  у галереї Львівської національної академії мистецтв (вул. Кубійовича, 35б) відбудеться відкриття персонального арт-проєкту студентки кафедри  художнього текстилю ЛНАМ Юлі Докучаєвої.

Після невеличкої перерви галерея ЛНАМ відновлює активну діяльність і розпочинає новий виставковий сезон із проєкту талановитої молодої художниці Юлі Докучаєвої «Бачити трохи далі долоні». Виставка демонструє концептуальний пошук свого «я», фіксує певний внутрішній стан, який авторка прагне ретранслювати на глядача оригінальними художніми засобами. Кураторка проєкту – Катерина Кусько.

Художниця ставить перед собою запитання «Що ховається під масками наших ароматів, брендів, статусів у соцмережах, друзів за кавою та нових айфонів? Що відбувається, коли ти переступаєш поріг власного дому? На самоті у своїй кімнаті ти стикаєшся зі своїми невдачами, страхами, гріхами.  Тебе слухають стіни, обіймають покривала, освітлюють старі ліхтарі з вікна. Кожен предмет символізує характер твоєї особистості. Кожна дрібниця у спальні, крихта на кухні, загублена сережка в коридорі, розкидані вологі рушники у ванній кімнаті – це частина ТЕБЕ.

На цій виставці ви заглянете в чужі долі, відчуєте щось таємниче та крихке. Один лише предмет дасть змогу уявити вам, хто сьогодні ваш сусід. Зайшовши в галерею, ви відчуєте, як зазирнули в замкову щілину та побачите чужі тіні, відбитки пальців і звички. Ця виставка для мене  як виклик оголитися, адже вашою сусідкою стану я, а предмети –  мої особисті речі…»

Про авторку. Юля Докучаєва народилась 2001 р. у Львові. 2018-2022 рр. – навчалася на кафедрі художнього текстилю ЛНАМ. Учасниця програми міжнародної академічної мобільності у Краківській акадамії мистецтв ім. Яна Матейка. З 2022 р. – здобуває ОР Магістр у ЛНАМ (програма «арт-текстиль») та у Ягеллонському університеті у Кракові за спеціальністю “labolatoria kultury wspolczesnej”. Учасниця низки проєктів в Україні та за кордоном. Серед них: “Моє місто”, 2019 р., Львів, “A4 ballpoint” у Карась-галерея, Київ, 2020 р., виставка в Міжнародному конгрес-центрі Катовіце та проект “200 lat polskiego romantyzmu” у Кракові, 2022 р.

Катерина КУСЬКО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.