Авіація в 1939 році у Львові

1442
Львів, Генерал Кюблер вітає командира 18-го корпусу, вересень 1939 року
Львів, Генерал Кюблер вітає командира 18-го корпусу, вересень 1939 року

23 серпня 1939 р. у Москві сталася подія, яка різко змінила долю Львова. Згідно з таємним додатком до підписаної угоди про ненапад між Німеччиною і Радянським Союзом, так званим Пактом Молотова-Ріббентропа, територія Польщі була поділена між диктаторами Гітлером і Сталіним таким чином, що разом із західноукраїнськими землями Львів відходив до СРСР.

Львів, німецький літак в небі над містом, вересень 1939 року
Львів, німецький літак в небі над містом, вересень 1939 року

Реалізація німецько-радянської угоди розпочалася нападом Німеччини на Польщу 1 вересня 1939 р. Цей день став початком Другої світової війни. О 4. 15 ранку 53 дивізії вермахту за підтримки близько двох тисяч танків і понад двох тисяч літаків завдали могутнього удару польському військові. Незважаючи на завзятий опір, під тиском переважних сил противника воно змушене було відступати в глибину країни.

З перших днів війни німецька авіація здійснювала безперервні наліти на Львів. “1 вересня ц. р. об 11. 45 годині, – зазначалося у звіті міської команди державної поліції, – ворожі бомбардувальники кинули на аеродром близько 60 бомб, кожна вагою від 100 до 300 кг… Загинуло 83 особи”. Через відсутність протиповітряної оборони літаки Люфтваффе діяли безкарно, часто знижувались до малих висот і вели обстріл вулиць з кулеметів. Подальші бомбардування зруйнували головний залізничний вокзал, товарну станцію, летовища Скнилова й Клепарова, радіостанцію, великі склади на Левандівці, костьоли св. Ельжбєти, Бернардинів і оо. Єзуїтів, електро- і телефонні лінії, водогін, каналізацію.

Німці безперервно здійснювали бомбардування і артилерійський обстріл, внаслідок чого щоденні втрати становили близько 300 осіб. Місто залишилось без води, світла, телефонного зв’язку, радіо. Не вистачало харчів, насамперед хліба, який не випікали за браком води.


Кто хорошо знает  популярный киевский бренд меховые магазины, тот знает также, что они   очень отличаются своим ассортиментом, ценами и материалами

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.