«Arma Christi» – виставку українських ікон воєнного часу відкриють сьогодні у Львові

380
«Arma Christi» - виставку українських ікон воєнного часу відкриють сьогодні у Львові

Сьогодні, 14 лютого 2022 року, о 16:00 у Галереї ЛНАМ  (вул. Кубійовича, 35) відбудеться презентація робіт, створених в рамках проєкту  «Arma Christi»  – «Зброя Христа» , що розпочався на кафедрі  сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв 9 лютого.

Викладачі, випускники та студенти кафедри створили ікони за власною композицією, яка символічно чи асоціативно відображає події сучасної російсько-української війни через призму значення страстей і жертви Христа.

За назву проекту взято метафоричну іконографію «Arma Christi», яка наголошує, що зброєю Христа стали знаряддя Його страстей. Своєю смертю Христос переміг смерть і зло; це дає певність, що зло в будь-якому вигляді буде переможене. У християнській іконографії, особливо в східнохристиянській традиції та вченні Церкви, хрест і знаряддя страстей символізує тріумф Христа та перемогу Церкви, адже Христос воскрес. Про це говорить Слово св. Івана Золотоустого на Пасху: «Де твоє, смерте, жало? Аде, де твоя перемога? Христос воскрес і ти повалений!».

Іконописці звернулися до різних тем та образів християнської іконографії, однак переважає образ страсного Христа у різних варіантах або ж тема страстей Христа, представлена через асоціативні знаки. Колорит ікон здебільшого стриманий, або ж домінують червоні кольори, що в іконописі є символом пролитої крові та жертви. Всі ікони об’єднує уламок російського снаряду, вмонтований у композицію. Тут він символізує зло та руйнацію — знаряддя людських страждань, ран і смерті, а також звертає увагу на події, які сьогодні переживає Україна.

Результатом проєкту буде виставка у Музеї Ватикану, яка відкриється в день початку Великого посту 22 лютого.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.