Археологи розкопали у центрі Львова унікальну будівлю

1472
Археологи розкопали у центрі Львова унікальну будівлю

Львівські археологи завершили дослідження у Львові на вулиці Веселій, 5. Про це пише Depo.Львів  з посиланням на повідомлення Рятівної археологічної служби. Цьогорічні дослідження були продовженням розкопок, які проводили у 2014-2015 років.

“Зафіксовано чотири нерухомі археологічні об’єкти. Найбільш цікавим з них є залишки заглибленої споруди квадратної форми, яка датується ХІІІ ст. Культурно-хронологічну приналежність ще двох об’єктів не визначено у зв’язку з відсутністю в них рухомого археологічного матеріалу”, ‒ розповів керівник наукової експедиції Рятівної археологічної служби Микола Шніцар.

Також археологи частково зафіксували поховання пізнього середньовіччя за межами будівельного котловану.

Нагадаємо, у 2014-2015 роках львівські археологи виявили поселення давніх слов’ян. На глибині п’яти метрів виявили господарські ями, у яких були уламки ліпного посуду та пряслиця.

Вчені вивчили матеріали шести культурно-хронологічних горизонтів – ранньозалізного часу, празької культури, райковецької культури, давньоруського часу, поховання періоду пізнього середньовіччя і споруди нового часу.

З усіх об’єктів найбільший інтерес викликають три горизонти слов’яно-руської доби.

“Традиція безперевного загосподарювання цієї території є принаймні на 600 років старшою за першу писемну згадку про Львів. Нова інформація суттєво доповнює ранню історію міста і ще раз підтверджує місце розташування того ядра, з котрого розвинувся давньоруський Львів”, – розповів директор НДЦ “Рятівна археологічна служба” ІА НАН України Олег Осаульчук.

Ористарх БАНДРУК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.