Археологи розкопали у центрі Львова унікальну будівлю

0
955
Археологи розкопали у центрі Львова унікальну будівлю

Львівські археологи завершили дослідження у Львові на вулиці Веселій, 5. Про це пише Depo.Львів  з посиланням на повідомлення Рятівної археологічної служби. Цьогорічні дослідження були продовженням розкопок, які проводили у 2014-2015 років.

“Зафіксовано чотири нерухомі археологічні об’єкти. Найбільш цікавим з них є залишки заглибленої споруди квадратної форми, яка датується ХІІІ ст. Культурно-хронологічну приналежність ще двох об’єктів не визначено у зв’язку з відсутністю в них рухомого археологічного матеріалу”, ‒ розповів керівник наукової експедиції Рятівної археологічної служби Микола Шніцар.

Також археологи частково зафіксували поховання пізнього середньовіччя за межами будівельного котловану.

Нагадаємо, у 2014-2015 роках львівські археологи виявили поселення давніх слов’ян. На глибині п’яти метрів виявили господарські ями, у яких були уламки ліпного посуду та пряслиця.

Вчені вивчили матеріали шести культурно-хронологічних горизонтів – ранньозалізного часу, празької культури, райковецької культури, давньоруського часу, поховання періоду пізнього середньовіччя і споруди нового часу.

З усіх об’єктів найбільший інтерес викликають три горизонти слов’яно-руської доби.

“Традиція безперевного загосподарювання цієї території є принаймні на 600 років старшою за першу писемну згадку про Львів. Нова інформація суттєво доповнює ранню історію міста і ще раз підтверджує місце розташування того ядра, з котрого розвинувся давньоруський Львів”, – розповів директор НДЦ “Рятівна археологічна служба” ІА НАН України Олег Осаульчук.

Ористарх БАНДРУК

Loading...

Напишіть відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.