Апеляційний суд поставив крапку в питанні символіки дивізії СС “Галичина”

3606
Герб дивізії «Галичина»
Герб дивізії «Галичина»

Шостий апеляційний адміністративний суд у Києві постановив, що символіка дивізії СС “Галичина” не є нацистською, йдеться в повідомленні Gazeta.ua.

“Галицького Лева вдалося захистити від браконьєрів. Історія починалася як нехитра провокація агентів “русского міра”. 2017 року журналіст Страна.UA – Новости Украины звертається до Інституту нацпам’яті за роз’ясненням: чи підпадає символіка дивізії Ваффен-СС “Галичина” під заборону згідно з вимогами Закону 317. Тодішній голова УІНП Володимир Вятрович відповів, що згідно з пунктом 5 частини 1-ї згаданого Закону, де наведено перелік того, що саме вважається нацистською символікою, немає символіки “Галичини”, тож вона не є нацистською і забороненою в Україні.

Далі вже занепокоєна громадянка звернулася до окружного адмінсуду Києва з вимогою заборонити Інституту робити подібні висновки щодо символіки Дивізії. Позов тоді частково задовольнила колегія у складі трьох суддів.

Сьогоднішня постанова апеляційної інстанції відновила справедливість. Український інститут національної пам’яті і надалі має всі підстави стверджувати, що символіка дивізії не належить до нацистської”, – повідомив у Facebook адвокат В’ячеслав Якубенко.

Постанова набула чинності 23 вересня 2020 року.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.