Анни Атоян відкрила свій “Скетчбук”

1126
Анна Атоян
Анна Атоян

У п’ятницю, 21 липня 2023 року, в кав’ярні “Мазурек” (вул. Валер’яна Поліщука, 83) відкрилася виставка графіки Анни Атоян під назвою “Скетчбук”.

В експозиції представлено 40 робіт, які можна умовно поділити на різні групи. Найпершими мені кинулися в очі розкішні сонячні портрети, виконані кульковою ручкою на крафтовому папері. Вони настільки виразні і “живі”, що часом хочеться привітатися.

З виставки Анни Атоян "Скетчбук"
З виставки Анни Атоян “Скетчбук”

“Там, де на роботах багато сонця – це я вперше відпочивала в Угорщині. Відпочивала з колежанкою, котра мені позувала, також мені позувала пара з Ізраїлю, яка теж там відпочивала, і навіть – робітники басейну. В основному роботи зроблені кульковою ручкою в блокноті”, – розповідає Анна Атоян.

Ще одна частина робіт передають красу оголеного тіла. Часом з півтінями, часом “однією лінією”, але всі написані дуже легко і гарно.

З виставки Анни Атоян "Скетчбук"
З виставки Анни Атоян “Скетчбук”

“Роботи на яких оголена натура, то це ми з моєю товаришкою художницею Іриною Гресик за можливості ходимо в арт-центр «Я Галерея» на натурні замальовки. Окрім цих замальовок, є роботи для яких мені позували мої колежанки”, – каже художниця.

Виставка недаремно називається “Скетчбук”, адже тут представлені роботи з блокнотів, на форматних аркушах, на листах крафтового паперу. Вони ніби і є замальовками, натяками, ідеями майбутніх полотен, але одночасно їх легко сприймати як завершену самостійну роботу .

З виставки Анни Атоян "Скетчбук"
З виставки Анни Атоян “Скетчбук”

“Є роботи, які оформлені, а є просто з блокноту. З деяких робіт, я уже зробила заготовки до більшого формату: графіки, батику, живопису. Частина представлених робіт об’єднана у жанрові сцени”, – зізнається Анна.

Виставка “Скетчбук” відкриває нам ще одну грань Анни Атоян – портретистки, графіка і експериментаторки.

“Цю тему я не збираюся закінчувати, вона мені подобається, подобається робити портрети кульковою ручкою. Маю розпочаті кілька альбомів, які я хочу заповнити повністю і можливо колись буду показувати відео, гортаючи такий альбом”, – зазначає мисткиня.

З виставки Анни Атоян "Скетчбук"
З виставки Анни Атоян “Скетчбук”

До слова, по великому секрету вона зізналася, що на найближчій своїй виставці планує знову здивувати своїх поціновувачів.  І це буде абсолютно інша, не сподівана виставка, нові роботи і нове… побачимо.

Експозицію виставки графіки Анни Атоян під назвою “Скетчбук” можна буде оглянути в  кав’ярні “Мазурек” (вул. Валер’яна Поліщука, 83) до 21 вересня 2023 року.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.