Альбом-каталог виставки «Образ Богородиці» презентувала Львівська галерея мистецтв (відео)

1017
Альбом з виставки «Образ Богородиці» презентувала Львівська галерея мистецтв

Сьогодні, 13 лютого, в приміщенні палацу Потоцьких Львівська національна галерея мистецтв ім. Б. Возницького презентувала альбом-каталог «Образ Богородиці». В альбом увійшли 87 ікони Богородиці із фондосховищ Львівської галереї мистецтв, які раніше ніде не експонувалися, і які тепер можна побачити на виставці у музеї на вул. Стефаника у Львові.

Єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ Венедикт (Алексійчук) розповідає про альбом з виставки «Образ Богородиці»
Єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ Венедикт (Алексійчук) розповідає про альбом з виставки «Образ Богородиці»

Марія Сойко, яка організувала виставку, також працювала і над каталогом. Вона розповіла, що у фондосховищах музею знаходиться понад 66 тис. експонатів, однак вдається показати лише 6-8% усього. Саме тому, працюючи у фондосховищах, вона вирішила організувати виставку ікон.

«Виставка налічує 87 експонатів періоду від ХIV до середини ХХ ст. Мине трохи часу і ми заховаємо ці скарби за величезні мури фондосховищ. Може, хтось за сто років знову відважиться їх показати. Саме тому виникла ідея створити каталог», – розповіла Марія Сойко.

Директор Львівської галереї мистецтв Лариса Возницька-Разінкова розповідає про альбом з виставки «Образ Богородиці»
Директор Львівської галереї мистецтв Лариса Возницька-Разінкова розповідає про альбом з виставки «Образ Богородиці»

Завідувач кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв професор Роман Василик зазначив, що праця над експозицією – це подвиг. А коли це «виливається у прекрасне видання – це історія».

Мистецтвознавець професор Львівської національної академії мистецтв Роман Яців додав, що каталог – це дуже професійна робота, яка «дасть можливість глибше інтерпретувати історичні періоди українського мистецтва, що у книгах подаються поки звужено, без ширшого погляду на те, що відбувалося в інших мистецьких середовищах» різних країн: «Це свідчення того, що в Україні є середовища, які здатні на значно вищому і якісному рівні репрезентувати той спадок українців і спадок інших культур на наших етнічних землях та культурні діалоги, які супроводжували нас протягом століть».

Альбом з виставки «Образ Богородиці»
Альбом з виставки «Образ Богородиці»

«Куратор грамотно підійшов до формування візуального ряду, який дає можливість відстежувати певні зв’язки між різними школами, періодами історії та відчути динаміку трансформації погляду на сам образ Богородиці», – додав він.

Фото Всеволод МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.