Адам Солтис, або музичний вечір у творчій майстерні Олекси Новаківського

874
Художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського. Львів, вул. Листопадового Чину, 11
Художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського. Львів, вул. Листопадового Чину, 11

В неділю, 11 листопада 2018, 16:00 в творчій майстерні Олекси Новаківського (Художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського – вул. Листопадового Чину, 11 (навпроти Собору Святого Юра)) до 50-річчя від дня смерті відбудеться вечір пам’яті визначного композитора, диригента, педагога і музично-громадського діяча Адама Солтиса (1890–1968).

У програмі концерту — пісні та фортепіанні твори Адама Солтиса. Виконавці – заслужена артистка України Оксана Рапіта (фортепіано), заслужена артистка України Наталія Дитюк (сопрано), лауреат міжнародних конкурсів Олена Владиславська (фортепіано). Ведуча – музикознавець Роксоляна Гавалюк.

Всі композиції, які увійшли до програми, протягом останніх десятиліть звучали вкрай рідко, а німецькомовні солоспіви зовсім нещодавно опубліковано і публічно виконано вперше.

Афіша вечора пам’яті визначного композитора, диригента, педагога і музично-громадського діяча Адама Солтиса
Афіша вечора пам’яті визначного композитора, диригента, педагога і музично-громадського діяча Адама Солтиса

Довідково. Видатний львів’янин – композитор, диригент, педагог, музичний діяч Адам Солтис (1890-1968) нині незаслужено мало знаний і виконуваний. Цьогорічна нагода (50-річчя смерті) – привід повернути це ім’я сучасникам. Його заслуги перед нашим містом і нашим краєм потужні і варті пошанування: багатолітній директор найстарішого вищого музичного закладу – консерваторії Польського Музичного товариства (1929-1939), засновник львівської секції Товариства сучасної музики, музичної редакції Львівського радіо, голова Спілки музикантів-педагогів та Спілки інструменталістів, член журі багатьох престижних конкурсів музикантів-виконавців. Під його диригуванням на львівські сцени було винесено низку масштабних оркестрових і оркестрово-хорових композицій провідних митців давніх часів і сучасності.

Адам Солтис
Адам Солтис

В радянський час музикант вів клас композиції у Львівській державній консерваторії, а імена його учнів-композиторів говорять самі за себе: Генадій Ляшенко, Ігор Мацієвський, Анджей Нікодемович, Мирослав Скорик. Вшановуючи пам’ять митця, чудові львівські музиканти Заслужені артисти України Оксана Рапіта та Наталія Дитюк, а також концертмейстер Олена Владиславська у вінок шани композитору складуть виконання низки його вокальних та фортепіанних творів.

Роксоляна ГАВАЛЮК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.