420 учасників зі всього світу, або International Ukrainian Dance & Culture Festival запрошує (відео)

352
420 учасників зі всього світу, або International Ukrainian Dance & Culture Festival запрошує

З 9 по 12 серпня у Львові відбудеться четвертий Міжнародний Фестиваль Українського Танцю та Культури (International Ukrainian Dance & Culture Festival). Участь в ньому візьмуть 420 учасників зі всього світу. Зокрема, велика кількість їх – представники української діаспори в Канаді та Бразилії, розповідає Гал-інфо.

«Ідея фестивалю виникла досить давно. Набагато раніше, ніж відбувся перший фестиваль. Вона виникла на тому боці океані, у Канаді, в мого товариша Вінсента Різа, що є керівником Next Stop Ukraine – співорганізатора фестивалю. Його ідея полягала в тому, щоб об’єднати танцюристів з усіх куточків світу на одній сцені», – розповідає виконавчий директор фестивалю Кирило Козачук.

Кирило Козачук
Кирило Козачук

Такою була спершу основна ідея. Згодам, за словами Кирила Козачука, вона розширилась до розуміння, що танцем можна об’єднати не лише людей танцю, а й співу, і загалом культури зі всього світу.

«Ні для кого не є секретом, що українці, які проживають не на батьківщині, не лише зберігають українську культуру, а й доповнюють та розвивають її своїми методами. І це дуже цікаво побачити. Власне, головною метою фестивалю є об’єднати українців зі всього світу на нашому заході. Танець є досить універсальним, тому що він не потребує знання мови, так як пісня», – додав виконавчий директор.

Любов Гарась
Любов Галась

Як зазначає Любов Галась, голова Львівського обласного відділення Українського фонду культури, цьогорічний фестиваль є четвертим і з кожним роком кількість як учасників, так і гостей заходу, росте.

«Другий рік поспіль Львівське обласне відділення Українського фонду культури долучається до фестивалю і цього вже є співорганізатором заходу, тому що є ще канадська сторона. Нам вдалось виграти грант Українського культурного фонду за сприяння якого буде проходити фестиваль, що потрапив в розряд знакових культурних подій в Україні. У нас буде атмосфера невимушеності та добра. Учасники повинні почувати себе як вдома, тому що це і є насправді їх дім», – розповіла Любов Галась.

Фестиваль буде проходити з 9 по 12 серпня у кількох локаціях Львова. Офіційне відкриття відбудеться 9 серпня у Львівському державному палаці естетичного виховання учнівської молоді на пл. Петрушевича виступом пісенно-танцювального ансамблю «ПОЛТАВА». Наступні дні фестивалю передбачають концерти на пл. Ринок, у FESTRepublic та на території Шевченківського гаю. Завершиться захід гала-концертом у Львівській опері. Загалом кількість учасників сягнула цифри 420.

Марина ЯНЮК

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.