23 міських пейзажі Львова Станіслава Тондоса

5056
23 міських пейзажів Львова Станіслава Тондоса

Станіслав Тондос народився у 1854 році у Кракові. У 1869 – 1875 роках він навчався у краківській АкадеміЇ образотворчих мистецтв під керівництвом Яна Матейки та Владислава Людкевича, а пізніше – у Відні та Мюнхені. Перш за все він малював акварелі, також використовував техніку олії та пастелі. Найчастіше Тондос зображав міські пейзажі Кракова, але малював також і Варшаву, Познань, Вроцлав та Львів, виїжджав працювати до Венеції, Відня, Нюрнберга та Магдебурга.

У 1886 році, при співпраці з Юлієм Коссаком, він видав графічну добірку, що називалась «Перлини Кракова», до якої увійшли репродукції 24 акварелей. Мистецтво Тондоса було популяризовано завдяки репродукціям у журналах та особливо на листівках. Саме в цій формі видавництво «Салону польських художників» опублікувало його види Кракова у 1899 році. Наступного року художник отримав за цю роботу золоту медаль на міжнародній виставці листівок у Парижі.

На основі акварелей Тондоса 25 міських пейзажів Львова були видані листівки у період 1899-1902 років, 1914-1915 років та у 1932 році. Ці роботи вирізняються не лише художньою, але й документальною цінністю. Вони чітко відображають життя та архітектуру Львова на початку ХХ століття. Помер Станіслав Тондос у 1917 році.

На жаль, нам не вдалося віднайти всі 25 зображень з листівок, ми знайшли тільки 23. Тому будемо вдячні, якщо ви допоможете і надішлете зображення ще 2 листівок.

Ористарх БАНДРУК

Джерела:

http://leopol.net/?page_id=1251
http://polona.pl

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.