15 цікавих фактів про каву для гарного настрою

501
Кава з апельсином (Ямайка)
Кава з апельсином (Ямайка)

Кава – це один з найпопулярніших у світі напоїв, якого щороку люди випивають мільярди чашок. Враховуючи, що каву так полюбляють у всьому світі, цілком природно, що ми хочемо дізнатися більше про наш улюблений напій. Ось чому ми, з незмінним партнером Торговою Маркою Кава Старого Львова,склали для вас цей перелік наших улюблених цікавих фактів про каву.

1. Історія кави дійсно йде у глибину століть

Вважається, що історія кави бере свій початок від 800-х років нашої ери, і відкрили її у IX столітті пастухи, що пасли кіз. Розповідають, що вони помітили, як їх кози паслися біля певної рослини, а потім здавалося, що тварини нібито “танцюють”. Зачарований результатами, козячий пастух спробував їх сам і теж відчув збуджуючий ефект.

2. Кава – це фрукт

Незважаючи на те, що каву називають “зерном”, насправді це фрукт. Її “зерно” росте на кущі і знаходиться в середині ягоди, відомої як кавова вишня.

3. Бетховен любив каву

Це може вас здивувати, але сумнозвісний композитор Бетховен дуже любив каву! Судячи з усього, він був просто схиблений на ній, використовуючи рівно 60 зерен на чашку, і витрачав час на перерахунок кожного зернятка.

4.Найбільше кави в світі вирощують у Бразилії

Широко відомо, що Бразилія є одним з найбільших виробників кави, але чи знаєте ви, що на неї припадає близько третини всієї кави у світі? Бразилія є виробником кави номер один, друге і третє місця посідають В’єтнам і Колумбія.

Кава
Кава

5. Фінляндія споживає найбільше кави у світі

Якщо у Бразилії найбільше кави вирощують, то у Фінляндії найбільше кави п’ють! В середньому фіни випивають по 12 кг на людину на рік, що становить вражаючі 1680 чашок в середньому за рік. Ну і як вам подобається цей факт про каву?

6. Каву не завжди пили на сніданок

Незважаючи на те, що кава відома як один з найпопулярніших напоїв на сніданок (друге місце посідає чай), до XVIII століття до першого прийому їжі насправді подавали пиво!

7. Кава допомогла Бразилії потрапити на Олімпійські ігри

У 1932 році уряд Бразилії не мав достатньо грошей, щоб відправити своїх спортсменів на Олімпійські ігри, тому вони фінансували поїздку за рахунок продажу кави. Вони завантажили корабель кавовими зернами, сподіваючись продати їх до Каліфорнії по дорозі. Нам подобається цей факт про каву, що зігріває душу!

Кава
Кава

8. Кава не завжди призначалася для пиття

До того, як було виявлено, що кава є смачним напоєм, фактично вона була їжею. Східноафриканські племена подрібнювали ягоди і змішували їх з тваринним жиром, щоб вживати в їжу.

9. Існує два основні види кавових зерен

Для пиття використовуються два види кавових зерен: робуста і арабіка. Арабіка має нижчу кислотність і м’якший смак, тоді як робуста більш кисла і гірка.

10. Кава без кофеїну не означає повну відсутність кофеїну

Щоб каву можна було класифікувати як каву без кофеїну, вона повинна містити менше 0,3% кофеїну.

Кава без кофеїну
Кава без кофеїну

11. Процес видалення кофеїну допомагає створювати наші улюблені газовані напої

Після видалення кофеїну (щоб зробити каву без кофеїну) кофеїн зазвичай продають виробникам газованих напоїв або фармацевтичним компаніям.

12. Кава колись була заборонена

Каву не завжди так любили, як у наш час. У XVIII столітті уряди намагалися заборонити цей напій, оскільки вважалося, що він стимулює радикальне мислення. Наш улюблений напій був фактично заборонений у Швеції на деякий час у 1746 році, як і все, що з ним пов’язано, включаючи чашки та блюдця!

13. Найдорожча кава у світі коштує 600 доларів за фунт

Копі Лювак – це найдорожча кава у світі, і станом на 2019 рік вона коштувала 600 доларів за фунт. Родом з Індонезії, ця кава обсмажується після того, як її з’їдає, перетравлює і викидає пальмова цивета. Кажуть, що тварини їдять лише найкращу, найсолодшу та найсвіжішу кавову вишню, і коли ягоди потрапляють в організм тварини, вони природним чином ферментуються, що надає каві особливий смак. А ви б хотіли спробувати чашку Копі Лювак?

Кава
Кава

14. Об’єм найбільшої в світі чашки кави становив понад 26 000 літрів

Так, ви не помилилися! Найбільша чашка кави усіх часів мала об’єм 26 939,22 літра. На приготування напою, звареного в Мексиці 10 грудня 2022 року, пішло 300 кг кави, і в даний час він є рекордсменом Книги рекордів Гіннесса.

15. В Британії люблять каву (додатковий факт на ваш розсуд – замініть дані, що стосуються ваших ринків)

У той час як британці відомі у всьому світі тим, що обожнюють свій чай, вас може здивувати, що лише у Великобританії випивають близько 95 мільйонів чашок кави в день!

Допомагаючи вам використати ваш день з максимальною ефективністю або будучи просто чудовим приводом зустрітися зі старими друзями, кава відіграє невелику, але важливу роль у нашому повсякденному житті.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.