RECYCLED —виставка, що примандрувала з Каліфорнії до Львова (відео)

0
391
RECYCLED —виставка, що примандрувала з Каліфорнії до Львова

 Якщо ви давно не переживали вибух позитивних емоцій, так, що вас переповнює захват, то якраз час для дива — у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького 24 червня 2017 року презентували виставку творів української та американської мисткині світового масштабу Валентини Роєнко-Сімпсон (Каліфорнія, США) RECYCLED — „Повторний цикл“. Величезні полотна, які заполонюють зали, глибинна концепція творів, у які можна вдивлятися годинами, відчитуючи багатство інформації дають усвідомлення величності української культури та ще раз акцентують на унікальності наших митців. Виставка триватиме з 24 червня по 31 серпня 2017 року.

Мистецьку ретроспективу RECYCLED сформували майже чотири сотні робіт. До експозиції зокрема увійшли твори останніх років: „Права-Ява-Нава“, „Клітинна пам’ять“ і “„БАБА“. Кожен із п’яти залів музейного простору присвячено певному розділу із життя мисткині. Як зазначили в рецензії до виставки, вона винятковим чином поєднує інноваційне, захопливе розмаїття матеріалів і технік, володіння якими демонструє VALYA у своїх останніх роботах, із ранніми, народженими на рівні більш підсвідомого, інтуїтивного творчого процесу.

Ця подія знакова передовсім тим, що художниця вперше представляє свої роботи у Львові. RECYCLED дає можливість ознайомитися з творчістю Валентини Роєнко-Сімпсон від 1990-х років і аж до 2015 року. В творах мисткині відобразилася різна Україна: прадавня, як зв’язок між поколіннями, а також є роботи, на які надихнули буремні події в Україні 2013-14 років.

Валентина Роєнко-Сімпсон
Валентина Роєнко-Сімпсон

— Наша культура, трипілля, спадщина поколінь — вони такі могутні, що ми можемо покрити увесь світ. Українська нація надзвичайно сильна. Мене ніколи не залишала Україна. Своїми творами я доношу власне бачення життя, усвідомлення себе, хто я, власного світогляду, — наголосила художниця Валентина Роєнко-Сімпсон.

Вже в ході побудови експозиції в авторки виникло чимало ідей для нових проектів, тож незадовго буде можливість знову насолоджуватися свіжими проявами творчості мисткині.

— Ця виставка сконсолідована, як динамічний цілісний організм. У ній відображено культурно-антропологічне бачення і відчуття світу. Це антропологія етнічної пам’яті, — зауважив на відкритті експозиції мистецтвознавець, проректор Львівської національної академії мистецтв Роман Яців.

В рамках презентації виставки мистецтвознавці, друзі та колеги мисткині наголошували на тому, що мистецтво Валентини Роєнко-Сімпсон декларує те, що незалежно від засобів творення, найважливіше — це ідея, дух і концепція. А RECYCLED — це європейський приклад експозиції. Естетика подачі і якість демонструють високе мистецтво текстилю і оформлення експозиції. Це чудова мистецька школа для молодих художників.

Наталія ПАВЛИШИН

Напишіть відгук