Тартаківський палац повернеться на баланс ЛОВА після 14 років невдалої концесії

453
Палац Лянцкоронських в Тартакові, фото 2015 р.
Палац Лянцкоронських в Тартакові, фото 2015 р.

Палац у селі Тартаків, що з 2009 року перебуває в концесії у підприємця з Волині Ігоря Новосада, повернеться на баланс Львівської обласної військової адміністрації. У березні Ігор Новосад повідомив ЛОВА, що готовий розірвати договір. Про це ідеться в матеріалах судового провадження у справі про розірвання договору, що оприлюднені на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень, повідомляє Zaxid.net.

До суду в інтересах ЛОВА звернулась Львівська обласна прокуратура.

Палац Лянцкоронських в Тартакові, фото 2015 р.
Палац Лянцкоронських в Тартакові, фото 2015 р.

«27 березня відповідачем подано відзив на позовну заяву, в якому він просить суд закрити провадження у справі у зв’язку з відсутністю предмета спору, враховуючи надіслану на адресу Львівської обласної державної адміністрації пропозицію про розірвання договору концесії від 15.03.2024», – ідеться в матеріалах справи.

Під час судового засідання 30 квітня представник Ігоря Новосада повідомив, що той не заперечує проти розірвання договору, що є предметом спору.

Суд вирішив долучити до справи у якості третьої сторони, що не має своїх вимог, Міністерство культури і Департамент архітектури і містобудування ЛОВА. Наступне засідання у справі про розірвання договору концесії від 30 грудня 2009 року заплановане на 21 травня. Водночас в ухвалі суду зазначено, що сторони можуть вирішити питання у добровільному порядку.

Інтер'єр палацу Лянцкоронських в Тартакові, фото 2015 р.
Інтер’єр палацу Лянцкоронських в Тартакові, фото 2015 р.

Наприкінці грудня 2009 року Львівська обласна державна адміністрація передала палац у Тартакові (XIX століття) в концесію на 49 років підприємцю Ігорю Новосаду. Чоловік живе на Волині, але народився в сусідньому з Тартаковом селі. Фонд держмайна України зареєстрував концесійну угоду в червні 2010 року.

Ігор Новосад зобов’язувався вивести пам’ятку національного значення із аварійного стану і відкрити тут туристично-відпочинковий центр. Та мешканці села бачили Ігоря Новосада лише раз, коли він змальовував грандіозні плани. У 2013 році він заявив про анулювання концесійного договору. Та, насправді, юридично це питання вирішується тільки зараз.

Палац Лянцкоронських в Тартакові, фото до 1939 р.
Палац Лянцкоронських в Тартакові, фото до 1939 р.

Палац ХІХ ст. в селі Тартаків у стилі французького необароко є пам’яткою архітектури національного значення, проте він в аварійному стані. Кілька років тому ним заопікувався БФ «Спадщина.Ua», який організував тут толоку і культурно-мистецькі події. Також для палацу створили 3D модель і напрацювали програму ревіталізації, за якою його пропонують використовувати як громадський простір з мистецькими експозиціями, музеєм, офісом гостинності, туристичними локаціями.

Олександра БОДНЯК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.