“Золота Кава”, або ново українська фабрика в Краснім

633
Кава
Кава

Гортаючи давню періодику у пошуках кавової недільної цікавинки, знайшов цікавий допис про те, як у Львові майже сто років тому українці реалізовували гасло “Свій до свого по свої” і підтримували українську промисловість . Разом з незмінним партнером Торговою Маркою Кава Старого Львова, хочу поділитися своєю газетною знахідкою.

Ця розкішна стаття була надрукований в газеті “Наш прапор” від 16 серпня 1934 року. Для збереження атмосферності залишаю текст без змін і правок.

Ново українська фабрика
Розбудова українського промислу власними українськими силами

Український промисл і торгівля розбудовуються та постепенно, крок за кроком опановують в першу чергу ділянки першої потреби нашого народу. До цілої низки наших фабрик і промислових підприємств, як мила “Центросоюз”, пасти, васелини, шевського воску і смоли, фарбки “Елєгант”, свічок “Керос”, туюк і паперців “Калина”, цикорії “Луна”, гарбарень, вирібні килимів і т. д. зорганізовано на початку цього року нову українську фабрику в Краснім коло Львова під фірмою “Золота Кава”, що почала виробляти солодову каву з цикорією – “Золоту Каву”.

Реклама "Золотої Кави" в газеті “Наш прапор” від 16 серпня 1934 року
Реклама “Золотої Кави” в газеті “Наш прапор” від 16 серпня 1934 року

Оснування нової економічної станиці і появу нового українського продукту, так важного для прохарчування нашого народу треба з радістю повитати і щиро побажати успішнього розвитку. “Золота Кава” це цінна пожива, особливо для дітей і молоді взагалі, бо містить в собі ячмінний солод, багатий в білок і вуглеводні. Є це легкостравний і дуже смачний та здоровий корм. Має більшу відживчу вартість від інших кавових намісток, що приходять на ринок під ріжними назвами.  “Золота Кава” впoвні може заступити дорогу правдиву каву, тому повинна знайтися в кожній хаті, особливо на селі.

Каварня De la paix (2 поверх), квітень 1936 року
Каварня De la paix (2 поверх), квітень 1936 року

Цей новий продукт нашого рідного промислу можна дістати всюди в споживчих склепах та по кооперативах. Там, де ще нема цього продукту, треба надбати, щоби власники склепів чи управи кооператив мали в себе на складі „Золоту Каву”. Мусимо старатися, щоби і чужі склепи, що живуть з наших покупців, продавали усі вироби українського промислу, а між ними не сміє забракнути і “Золотої Кави”. В цей спосіб причинимося до закріплення і дальшої розбудови нашого рідного промислу. Практично треба це перевести в той спосіб: В тій кооперативі, в якій купуєте собі споживчі товари, домагайтеся “Золотої Кави”.

„Золоту Каву” виробляє фабрика в пачочках по 100 грамів, в ціні 22 гроші. Одна пачка вистарчає на 4 літри доброї і смачної кави.

„Золота Кава” є не тільки знаменитим споживчим продуктом, але й ЇЇ ціна є надзвичайно низька. Адреса фабрики; „Золота Кава”, Красне коло Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Джерело:

Ново українська фабрика. Розбудова українського промислу власними українськими силами // Наш прапор. – 1934. – 16 серпня (Ч. 62). – С. 7.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.