Заглянь в свою філіжанку, або ворожіння на кавовій гущі

1661
Заглянь в свою філіжанку, або ворожіння на кавовій гущі

Підозрюю що думка передбачити своє майбутнє завдяки каві з’явилася мало не після першої філіжанки випитого напою. Нині, в недільній кавовій статті, разом з нашим партнером Торговою маркою Кава старого Львова, про традиції ворожіння на кавовій гущі.

В місті, де уже третю сотню років п’ють каву, не може не бути традицій передбачення свого майбутнього на кавовій гущі. Отже, з чого все починалося.

В минулому люди вірили, що пророкування майбутнього за допомогою кавової гущі є одним з найвірніших способів дізнатися свою долю наперед. Ця кавова традиція є однією з найцікавіших, і досі багато хто вірить у правдивість пророкувань, зроблених таким способом. Той факт, що вона збереглася з часів середньовіччя, говорить на її користь. Існує багато способів і тонкощів проведення ритуалу.

Дерево на кавовій гущі
Дерево на кавовій гущі

Вважається, що ворожіння на кавовій гущі вперше з’явилося при дворі турецьких султанів. Пізніше цей спосіб поширився по всій Східній Європі, і був час, коли він був дуже модним. Доходило до того, що видавництва випускали посібники, довідники та енциклопедії для ворожіння на кавовій гущі в подібних книгах описувалися можливі кавові візерунки, а також те, як саме їх можна інтерпретувати.

Інша версія походження даного способу передбачає, що він з’явився в Італії, де в кінці XVIII-го століття був розроблений як сам метод ворожіння, так і список тих символів, які використовувалися в процесі нього. Ворожіння на кавовій гущі вважалося одним з найвірніших способів для тих, хто хотів дізнатися майбутнє. У той же час, італійці вважали, що сам процес не обходився без втручання диявола, і тому ритуал вважався досить небезпечним. У деяких версіях ворожіння навіть супроводжувалося спеціальними заклинаннями, хоча вони були лише елементом антуражу.

Коли і як ворожити на кавовій гущі

Дехто вважає, що ворожити можна лише у певні дні, хтось промовляє особливі слова, а каву заварює по-особливому. Насправді найбільш важливим є правильне налаштування. Якщо підсвідомо ви готові прийняти інформацію, вона справді відкриється. Проте, якщо вимагатимете більшого, Вищі сили приховають її від вас.

Для гадання на кавовій гущі потрібні блюдце й порцелянова філіжанка світлого відтінку, що асоціюється з життям і світом. Заварюємо каву – тільки мелену, не розчинну. Налаштовуємося на ворожіння, подумки формулюємо питання. Настрій має бути спокійний, врівноважений, не варто надмірно концентруватися на очікуванні результату.

Серце на кавовій гущі
Серце на кавовій гущі

З насолодою випиваємо філіжанку кави. Тримаємо ручку лівою рукою і робимо три кругових оберти філіжанкою за годинниковою стрілкою. Ще раз у думках ставимо питання. Потім швидко перевертаємо філіжанку денцем вгору на блюдечко і рахуємо до 7. Перевертаємо чашку назад і уважно роздивляємося створені лінії та фігури.

На стінках філіжанки залишаються патьоки гущі, що утворюють складний візерунок. Вважається, що, вивчаючи їх, можна дізнатися про своє майбутнє і отримати відповідь на питання, що цікавить. При цьому візерунки мають різне значення в залежності від того, де саме вони розташовані. Так, про майбутнє говорять візерунки всередині чашки (гуща на блюдці –  це минуле). Найближче майбутнє це ті візерунки, які розташовані близько до країв філіжанки, віддалене ті, які знаходяться ближче до її дна. Результат ворожіння залежить від того, які саме символи Ви побачите на стінках чашки, а також на блюдці.

Карпати на кавовій гущі
Карпати на кавовій гущі

Тлумачення символів, як правило, є прямолінійним, тим більше, що в кожна людина бачить в кавових візерунках щось своє. Але головне правило дуже просте – у кавовому  малюнку потрібно бачити тільки позитивні передбачення. Адже кава завжди викликає тільки позитивні емоції, отже кавове ворожіння може обіцяти тільки хороше. Доведено кавою. 

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.