Януш Юхницький – майстер незабутніх образів! (до 70-річчя)

897
Януш Юхницький
Януш Юхницький

Ім’я Януша Юхницького – одного з ведучих акторів Національного українського академічного театру ім. М.Заньковецької у Львові, Народного артиста України відоме львівським театралам не одне десятиліття. Його часто порівнюють з відомим французьким актором Жаном Полем Бельмондо, а також знають як майстра неперевершених образів у театрі.

Творча біографія яскравого актора Януша Юхницького – це яскрава сторінка театрального Львова!

Януш Юхницький народився 20 серпня 1947 року. Закінчив Драматичну студію при Національному академічному театрі імені Івана Франка. За 70 років творчої діяльності актор Юхницький зіграв понад 100 різноманітних ролей. Були серед них і комічні (Агатіно у комедії «Циліндр», король-батько у казці для дорослих «Голий король») і глибоко драматичні ( Михайло у гіркій комедії «Останній гречкосій», Охрім у смішній трагедії «Криза»).

Акторська вабливість цього прекрасного актора полягає у тому, що він завжди щирий у своїх ролях, відкритий для публіки. Він завжди вміє знайти своєрідний ключик до глядацької душі: вміє звеселити, змусити замислитись над тими чи іншими питаннями, зануритись у сум та відволіктися від проблем оточуючої буденності.

Також майстерність українського Бельмондо полягає в універсальності його театрального таланту, а саме в його трагікомедійності. При тому, що артист Януш Юхницький є яскраво вираженим комедійним актором, він виконує і драматичні ролі. Його акторська палітра наповнена різноманітними фарбами емоцій та почуттів, які перетворюють сценічну дію на яскраву подію. Окрім цього виконавець цікавих перевтілень в кожну роль вселяє душу. Разом з режисером маестро ліпить незабутній образ, навіть якщо у драматурга персонаж, якого грає Юхницький, мало реплік і він взагалі мало помітний.

Природа актора Януша Юхницького приваблює затятих театралів також завдяки його потужній енергетиці, яка поширюється від нього до глядачів у кожній виставі. Енергетика ця світла і дуже позитивна. Вона приваблює глядача своїм світлом та теплом, змушуючи його ставати краще та більш оптимістичним, людяним.
У творчий ювілей хочеться побажати Янушу Юхницькому нових творчих звершень, цікавих ролей, натхнення, наснаги та щоб він не переставав радувати своїх вірних глядачів новими театральними роботами та ролями!

Денис КІНДР

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.