Вже знаєте про “Work&travel львівських пам’ятників”?

1292
Вже знаєте про "Work&travel львівських пам'ятників"?

У вівторок, 2 травня о 17.30, в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” ( вул. Професорська, 1) Анастасія Баукова, доцент кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Львівського національного університету імені Івана Франка прочитає лекцію “Work&travel львівських пам’ятників”.

Подія організована Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) у співпраці з Центром порятунку української культурної спадщини, Львівським Фотомузеєм та Науково-технічною бібліотекою НУ «Львівська політехніка».

Пам’ятники мають окреме життя. Львівські пам’ятники творять справжню ментальну карту міста і є незмінними атрибутами повсякдення.

Але чи завжди так було? Походячи від слова “monument”, тобто “непорушний” більшість із статуй, груп, зображень чи колон часто живуть лише певний час і цілеспрямовано чи мимоволі стають жертвами “ритуального” очищення сакрального та ментального простору.

Пам’ятники не тільки встановлюють, їх також і нищать або рятують. Але пам’ятник це завжди конструкт пам’яті, за яку треба боротись чи яку треба знищити. Проте сам процес знищення не є раптовим чи стихійним.

Львівські пам’ятники мають (навіть якщо більшість з них мали, бо на сьогодні фізично не існують) цікаве життя. І, не зважаючи на свою непорушність, виявились доволі мобільними творами мистецтва.

У доповіді відбудеться мандрівка пам’яттю пам’ятників, що стояли у Львові в різні проміжки часу, і подивимось як частина привидів минулого отримала своє нове життя.

Вхід вільний. До та після події традиційно пригощатиме Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.