Вже вшосте міжнародна наукова конференція збирала археологів у Винниках

771
Вже вшосте міжнародна наукова конференція збирала археологів в Винниках

5-7 листопада 2015 року в приміщенні Історико-краєзнавчого музею м. Винники (м. Львів-Винники, вул. Галицька, 26; вул. В. Івасюка, 5) вже вшосте проходить Міжнародна наукова конференція. Цього року тема конференції звучить – «ДАТУВАННЯ – ХРОНОЛОГІЯ – ПЕРІОДИЗАЦІЯ. РІЗНІ АСПЕКТИ ЧАСУ В АРХЕОЛОГІЇ». Варто зазначити, що обрана тема конференції є не тільки однією із найбільш актуальних серед фундаментальних дослідженнях у галузі археології та давньої історії, але й відповідає запитам сучасного суспільства, яке переживає зараз час глобальних змін.

“Хочу подякувати всім колегам,  доповідачам, нашим партнерам, всім працівникам музею, адже тіньова частина конференції, яка проходить за кулісами є не менш важливою і я тішуся, що маю такий колектив на який можу покластися” – сказав на відкритті директор Історико-краєзнавчого музею у Винниках Ігор Тимець.

У межах конференції відбулося відкритт двох виставок. Перша з них – «Між ‘Новою’ і Старою Європою: пограниччя культури лійчастого посуду та Трипілля в другій половині IV тис. до н. е.» – представляє результати роботи Українсько-польської трипільської експедиції Інституту археології НАН України та Інституту археології Жешівського університету. Матеріали, які експонуються, постійно зберігаються в Державному історико-культурному заповіднику «Трипільська культура».

Друга виставка – «Археологія у Львові у розрізі часу: до 110-річчя кафедри археології Львівського університету» – презентує як історію однієї з найстаріших кафедр археології в Україні та Польщі, так і найновіші результати археологічних експедицій Львівського університету (зокрема, Пліснеської та Буської).

Матеріали для виставки надані Археологічним музеєм ЛНУ ім. Івана Франка та працівниками кафедри археології та спеціальних галузей історичної наук, з якими Історико-краєзнавчий музей м. Винники поєднує багаторічна співпраця, зокрема і в проведенні спільних археологічних експедицій та практики студентів.

Відкриття виставок відбулося 5 листопада (м. Львів-Винники, вул. В. Івасюка 5) і діятимуть вони до кінця 2015 р.

Також в рамках урочистого відкриття конференції та тематичних виставок відбулося погашення марки, приуроченої 110-річчю кафедри археології Львівського національного університету імені Івана Франка.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.