Вже вшосте міжнародна наукова конференція збирала археологів у Винниках

897
Вже вшосте міжнародна наукова конференція збирала археологів в Винниках

5-7 листопада 2015 року в приміщенні Історико-краєзнавчого музею м. Винники (м. Львів-Винники, вул. Галицька, 26; вул. В. Івасюка, 5) вже вшосте проходить Міжнародна наукова конференція. Цього року тема конференції звучить – «ДАТУВАННЯ – ХРОНОЛОГІЯ – ПЕРІОДИЗАЦІЯ. РІЗНІ АСПЕКТИ ЧАСУ В АРХЕОЛОГІЇ». Варто зазначити, що обрана тема конференції є не тільки однією із найбільш актуальних серед фундаментальних дослідженнях у галузі археології та давньої історії, але й відповідає запитам сучасного суспільства, яке переживає зараз час глобальних змін.

“Хочу подякувати всім колегам,  доповідачам, нашим партнерам, всім працівникам музею, адже тіньова частина конференції, яка проходить за кулісами є не менш важливою і я тішуся, що маю такий колектив на який можу покластися” – сказав на відкритті директор Історико-краєзнавчого музею у Винниках Ігор Тимець.

У межах конференції відбулося відкритт двох виставок. Перша з них – «Між ‘Новою’ і Старою Європою: пограниччя культури лійчастого посуду та Трипілля в другій половині IV тис. до н. е.» – представляє результати роботи Українсько-польської трипільської експедиції Інституту археології НАН України та Інституту археології Жешівського університету. Матеріали, які експонуються, постійно зберігаються в Державному історико-культурному заповіднику «Трипільська культура».

Друга виставка – «Археологія у Львові у розрізі часу: до 110-річчя кафедри археології Львівського університету» – презентує як історію однієї з найстаріших кафедр археології в Україні та Польщі, так і найновіші результати археологічних експедицій Львівського університету (зокрема, Пліснеської та Буської).

Матеріали для виставки надані Археологічним музеєм ЛНУ ім. Івана Франка та працівниками кафедри археології та спеціальних галузей історичної наук, з якими Історико-краєзнавчий музей м. Винники поєднує багаторічна співпраця, зокрема і в проведенні спільних археологічних експедицій та практики студентів.

Відкриття виставок відбулося 5 листопада (м. Львів-Винники, вул. В. Івасюка 5) і діятимуть вони до кінця 2015 р.

Також в рамках урочистого відкриття конференції та тематичних виставок відбулося погашення марки, приуроченої 110-річчю кафедри археології Львівського національного університету імені Івана Франка.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.