Вже незабаром “Різдвяні Фантазії” на сцені Театру Марії Заньковецької

576
Вже незабаром “Різдвяні Фантазії” на сцені Театру Марії Заньковецької

Вже зовсім скоро, 9 січня наступного року, на сцені Театру імені Марії Заньковецької на справжніх поціновувачів чекає унікальне музично-театральне дійство “Різдвяні фантазії”.

В програмі прозвучить унікальна симфонічна сюїта на теми традиційних українських колядок “Різдвяні Фантазії” відомого композитора Юрія Саєнка. Відомі українські співаки та музиканти подарують вам свої пісні, а хореографічні композиції захоплять увагу своєю барвистістю та заворожуючою красою. Доповнять відчуття свята сцени з традиційного вуличного театру – Вертепу, незмінного атрибуту Різдва в Україні.

Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької у Львові. Фото: Ксенія Янко
Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької у Львові. Фото: Ксенія Янко

“Зараз відбувається нове вивчення  моєї сюїти для симфонічного оркестру «Різдвяні фантазії». Написана вона була ще 13 років тому і сьогодні ніби відродження цих «Різдвяних фантазій» у виконанні оркестру Театру імені Марії Заньковецької  під керівництвом Богдана Мочурада  і я маю надію, що все буде успішно, бо був присутній на репетиціях і задоволений з того, що чую.

Юрій Саєнко
Юрій Саєнко

Ми собі ставили за мету зробити таке урбаністичне, міське Різдво, бо в Україні чомусь Різдвяні свята асоціюються з селом, етнографією.  Хотів зробити Різдво в місті і тому написав своє бачення різдвяних колядок у виконанні симфонічного оркестру, хотів переламати стереотип, що Різдво святкували не тільки в селі, але і в місті, – ділиться враженнями автор симфонічної сюїти, композитор Юрій Саєнко.

Репетиція оркестру Театру імені Марії Заньковецької
Репетиція оркестру Театру імені Марії Заньковецької

А тим часом повним ходом тривають репетиції, оркестр Театру імені Марії Заньковецької під керівництвом головного диригента Богдана Мочурада дуже відповідально та ґрунтовно підійшов до музичного проекту “Різдвяні Фантазії”.

Богдан Мочурад
Богдан Мочурад

“”Різдвяні фантазії” Саєнка – це була давня мрія і ми пару років тому уже робили спробу втілити їх на сцені, але не склалося. І я дуже тішуся, що цей різдвяний концерт відбудеться, бо справді цікава музика, яка є ніби місточком між народною колядою і академічною музикою. Дуже свіже, неординарне звучання, кожен слухач почує якісь для себе родзинки, якісь несподіванки, можливо не зовсім традиційне трактування коляд і в тому свіжість його звучання. Ми постараємося вповні відобразити все, що написав композитор і я подіваюся,що львівській публіці це буде цікаво”, – зазначає головний диригент.

Репетиція оркестру Театру імені Марії Заньковецької
Репетиція оркестру Театру імені Марії Заньковецької

“Різдвяні фантазії” – живий звук, гра світла, режисерські задуми і тематична сценографія – все це буде до вподоби дорослим і дітям, залишить добру згадку та додасть чималий запас позитиву усім глядачам на весь новий 2019 рік. Не пропустіть! Адже магія Свят вже дуже близько!

Тарас Лисак
Тарас Лисак

“Проект виник 13 років тому в колективі однодумців: керівництва «Студії Лева» , оркестру «Інсо Львів», композитора Юрія Саєнка, двох продюсерів Андрія Віхотя і Тараса Лисака. І цей проект був реалізований силами «Студії Лева» , пошуків інвесторів фінансування «Студії Лева» і двічі був за презентований на розсуд слухача.

Славко Нудик
Славко Нудик

Презентація його була у Львівській опері, а вдруге цей проект пролунав в Національній опері у Києві. Опісля його було заморожено і він лежав на полиці 13 років. Ці твори можна було чути час від часу під час різдвяних ярмарків у Львові. Кілька років тому в Театрі ім.. Заньковецької виникла ідея відновити цей проект . Ініціаторами були: Ваш покірний слуга,  Богдан Мочурад, Славко Нудик , Вадим Сікорский хтів зробити постановку під цю музику, але не вдалося. А цього року ми знайшли інвестора і дуже тішимося, що слухачі у Львові зможуть почути цю музику”, – розповідає один з авторів проекту, директор-розпорядник театру імені Заньковецької Тарас Лисак.

Концерт гурту “Мандри” у Львові в рамках презентації альбому “Час летить”
Концерт гурту “Мандри” у Львові в рамках презентації альбому “Час летить”

Для усіх глядачів в затишній залі театру створять незабутню святкову атмосферу відомі українські виконавці:

  • Фома з гурту ”Мандри”,
  • Назар Савко,
  • вокальний октет “ОРФЕЙ”
  • львівський мистецький центр “Веселі черевички”.

Вестиме Святкове дійство один з лідерів популярного гурту “Піккардійська терція” Славко Нудик.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.