Вийшла в світ довгоочікувана третя книга “Пошук літаків ДСВ в Україні”

371
Вийшла в світ довгоочікувана третя книга
Вийшла в світ довгоочікувана третя книга "Пошук літаків ДСВ в Україні"

Цими днями в світ вийшла вже третя книжка відомого львівського пошуківця та дослідника, керівника громадської організації “Пошук літаків ДСВ в Україні” Андрія Кір’янова “Пошук літаків Другої світової війни в Україні”.

У третій частині, як і у перших двох, розповідається про літаки часів Другої світової війни, знайдені пошуковою групою протягом минулого року.

Андрій Кір’янов
Андрій Кір’янов

Кожна частина — один рік пошукової роботи, відповідно, 2019, 2020 та 2021-й. Такий собі річний звіт про роботу групи, який цікавий не лише фахівцям, а й широкому загалу. Загалом на території п’яти західних областей України — Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Волинської та Рівненської, протягом трьох років було знайдено близько 80 місць падіння літаків. Причому — як радянських, так і німецьких.

“Близько половину цих літаків, які були збиті чи впали внаслідок катастрофи, ми ідентифікували”, — розповідає Андрій Кір’янов. — “Я маю на увазі дати падіння, а також склад екіпажів. Є дуже цікаві, непересічні історії. Приміром, ми розвінчали міф радянської пропаганди про один із буцімто вогневих таранів, довели, що один із літаків точно був збитий повстанцями УПА. А щодо збитих у Карпатах німецьких літаків, то нам вдалося встановити імена всіх без винятку льотчиків та членів екіпажів.”

 Книжка Андрія Кір'янова "Пошук літаків ДСВ в Україні"

Книжка Андрія Кір’янова “Пошук літаків ДСВ в Україні”

Наклади всіх трьох книг невеликі, адже видають їх власним коштом. Тож загальний наклад тритомника — близько тисячі екземплярів. Десять екземплярів кожної частини обов’язково надсилають до Національної бібліотеки України, бібліотек Верховної Ради України та інших установ.

Головна відмінність третьої частини книги «Пошук літаків ДСВ в Україні» полягає в тому, що вона — інтерактивна. На 140 сторінках видання розміщені не лише детальні історії пошуку літаків, ілюстровані 330 фотографіями, а й QR-коди, відсканувавши які, читач має можливість подивитися й відео. Загалом таких ексклюзивних відеосюжетів додано 12.

 Книжка Андрія Кір'янова "Пошук літаків ДСВ в Україні"

Книжка Андрія Кір’янова “Пошук літаків ДСВ в Україні”

— Прогрес завжди вимагає чогось нового, тож цього разу ми поєднали папір із цифровими технологіями, — розповідає автор.

Поліграфія — традиційно високого рівня: видання видрукувано на крейдованому матовому папері, воно повноколірне, має тверду обкладинку. Також цього разу пошуковці вирішили запропонувати всім потенційним читачам таку опцію, як придбання всього тритомника одразу. Для цього вони замовили сувенірні шкатулки-упаковки. До речі, ці скриньки виготовили ветерани АТО на чолі з Денисом Антіповим, який організував у столиці майстерню Ua.gifts.

 Книжка Андрія Кір'янова "Пошук літаків ДСВ в Україні"

Книжка Андрія Кір’янова “Пошук літаків ДСВ в Україні”

Але це тема вже окремої розповіді. Ці скриньки з МДФ та шильдиками з алюмінію мають насправді дуже гарний вигляд. У кожній — всі три книги «Пошук літаків в Україні». Серія наборів лімітована — їх всього 100. Автор каже, що у вільному продажу книг не буде, їх можна буде замовити або безпосередньо у нього, або в інтернет-магазині «Компас». Ціна першої частини 200 гривень, другої та третьої — 300. Доставляють їх і по Україні, і за кордон. До слова, на закордонних покупців розрахована і лімітована версія з трьох томів з автографами автора у дерев’яній скриньці.

— На ці книги вже є замовлення з кількох європейських країн, де нас добре знають завдяки нашим дослідженням у галузі авіаційної археології, — додає Андрій. — Це й не дивно, адже у своїй роботі ми частенько консультуємося з фахівцями з Великої Британії, Німеччини, США та інших країн. Тож наші закордонні колеги також чекають на книги.

 Книжка Андрія Кір'янова "Пошук літаків ДСВ в Україні"

Книжка Андрія Кір’янова “Пошук літаків ДСВ в Україні”

Деякі матеріали ще не озвучувалися ні в телесюжетах, у яких провідні вітчизняні телеканали висвітлювали роботу пошуковців, ні на спеціалізованих сайтах у мережі — у книзі вони оприлюднені вперше. Ну і як вишенька на тортику: як і в попередніх виданнях — у кожній книжці є невеличкий шматочок від знайденого торік літака. Решту фрагментів пошуковці вже за традицією передали до Державного музею авіації України імені Олега Антонова.

Олексій ТРИГУБ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.