Виставку, присвячену 145-річчю від дня народження Соломії Крушельницької, відкрили у Львові (відео)

753
Виставку, присвячену 145-річчю від дня народження Соломії Крушельницької, відкрили у Львові

В четвер, 9 листопада 2017 року, у  Львові у рамках відкриття ХVІ міжнародного фестивалю оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької, відбулося відкриття виставки художніх робіт, присвяченої 145-річчю від дня народження співачки.

Перша частина виставки відкрилася у Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької (вул. Соломії Крушельницької, 23), а друга у дзеркальній залі Львівського національної опери (проспект Свободи, 28).

Директор Музею Соломії Крушельницької у Львові Галина Тихобаєва
Директор Музею Соломії Крушельницької у Львові Галина Тихобаєва

“Перша за все я хочу подякувати присутньому тут почесному президенту благодійного фонду “Україна – це ми” пану Юрію Юрову. З ним ми недавно познайомились, але в мене таке враження що ми вже давно і дуже активно разом співпрацюємо. Дякуємо за таку ініціативу. Хочу сказати що для нас це було навіть трохи несподівано, тобто ми вже довідалися що відбувається така акція приблизно всередині акції. Вже деякі роботи були готові”, – сказала директор Музею Соломії Крушельницької у Львові Галина Тихобаєва відкриваючи виставку.

Виставка проходить під патронатом благодійного фонду «Україна – це ми», який є організатором міжнародного мистецького проекту SOLOMIYA.

Почесний президент благодійного фонду "Україна - це ми" пан Юрій Юров
Почесний президент благодійного фонду “Україна – це ми” пан Юрій Юров

“Ми звернулись до знаних українських художників, деякі з них є нашими хорошими друзями, з пропозицією відтворити образ Соломії Крушельницької, тих місць де вона бувала, де відпочивала. Зустрілися ми також з двоюрідним внуком, відомим сучасним композитором Мирославом Скориком. Він активно підтримав нашу ініціативу і протягом усього проекту ми з ним активно спілкуємось, він нам щось підказує, дивиться роботи та приймає активну участь у проекті”, – розповів почесний президент благодійного фонду “Україна – це ми” пан Юрію Юров.

На виставці представлені живописні полотна, авторами яких є відомі українські художники – Богдан Бринський, Тетяна Красна, Віктор Горяєв, Олександр Мельников, Костянтин Могилевський, Олександр Ольхов, Андрій Потурайло, Ірина Проценко, Панас Титенко, Олександр Храпачов, Олена Яковенко.

“Я мала таку честь взяти участь в проекті, який нам запропонував Юрій Юров, приуроченому 145-річчю від дня народження Соломії Крушельницької. Ми вважаємо що це повинен бути дуже потужний проект”, – поділилася своїми думками одна з учасниць проекту, художниця Тетяна Красна.

Експозицію виставки можна буде побачити у Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької (вул. Соломії Крушельницької, 23) та у дзеркальній залі Львівського національної опери (проспект Свободи, 28) до 10 грудня 2017 року.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.