Виставка живопису Людмили Давиденко відкрилась у Львові

1014
Експозиція виставки живопису Людмили Давиденко
Експозиція виставки живопису Людмили Давиденко

Вчора, 22 березня 2019 року, в Мистецькій галереї Гері Боумена (вул. Наливайка, 18) відбулося відкриття виставки живопису Людмили Давиденко.

Відкриття виставки живопису Людмили Давиденко
Відкриття виставки живопису Людмили Давиденко

Техніку нанесення ліній на полотно Людмила Давиденко називає «ризоми», що відповідає терміну «rhizome» (букв. «кореневище», або система нелінійних зв’язків, яка розширюється в усі можливі сторони одночасно, і по-суті є безкінечною). Багатошарові, пульсуючі полотна з сплетеними лініями творять абстрактні композиції, образи і фігури.

Наталка Космолінська
Наталка Космолінська

“Людмила Давиденко не так давно вийшла з родинної постійної круговерті в мистецький простір, але я дуже тішуся з того, що вона досить швидко, фактично з перших кількох  виставок, показала свій почерк, абсолютно впізнаваний  ракурс, що при такій кількості художників у Львові достатньо складно зробити. І художниця буквально  з виставки до виставки продовжує тих кілька тем в яких почала, але вона їх дуже цікаво розвиває. І тут в кожного можуть бути свої асоціації, бо художниці вдається вхопити баланс між реальністю і уявою, формальним і асоціативним”, зазначила відкриваючи виставку Наталка Космолінська.

Експозиція виставки живопису Людмили Давиденко
Експозиція виставки живопису Людмили Давиденко

Абстрактні асоціативні роботи продовжують серію «ризом», техніки і авторського принципу, де сплетіння ліній на полотні, наче кореневище розростається в всі можливі сторони, використовуючи хаотичну і, водночас, злагоджену систему. Однак з’являються нові роботи і серія, яка продовжуюючи тему зв’язків та ліній, тепер означує не лише схему «розширення», але й «рівневості» (др. грецькою «ізо»). Полотна наче мапи тактонічних чи метереологічних показників наповнюються ізолініями. Художниця зауважує, що процес її творчості і створення полотен – це процес «питань і відповідей», де кожна лінія є фіксованим моментом пошуку істини. Пошаровість та багаторівневість, є ще однією шкалою вимірювання такого постійного руху.

Людмила Давиденко
Людмила Давиденко

“Мені цікаво переглядати свої роботи, коли вони розміщені у новому просторі. Тут якесь нове життя для них. І дивишся та сам дивуєшся, це мої роботи? З’являється якийсь новий подих у роботах. І я рада за твори, що вони знайшли стіни, на яких гарно дивляться, що завітало так багато людей і є для чого працювати далі”, – поділилася враженнями художниця Людмила Давиденко.

Відкриття виставки живопису Людмили Давиденко
Відкриття виставки живопису Людмили Давиденко

Людмила Давиденко – знана львівська художниця, працює у напрямку абстрактного асоціативного живопису та кераміки. Членкиня спілки художників України, учасниця числених групових виставок, переможець премій і відзнак як живописець та скульптор. Відбулось більше 10-ти персональних виставок в Україні та закордоном. Роботи художниці експонувались на ART ZURICH, Art Paris, RHY Art Fire Basel, відтак є частиною приватних колекцій в Україні, Польщі, Росії, Німеччині, США, Франції та Швейцарії.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.