Виставка мистецького проекту “Павло Маков. Фонтан” відкрилася в Національному музеї (відео)

854
Виставка мистецького проекту “Павло Маков. Фонтан” відкрилася в Національному музеї

Вчора, 10 травня 2017 року, в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (пр. Свободи, 20) відбулося відкриття виставки мистецького проекту “Павло Маков. Фонтан”. У цьому проекті важливу роль відіграють цифри, переважно чотиризначні, що позначають роки і діляться на два.

“Сьогодні ми презентуємо виставковий проект до якого ми йшли два з половиною роки, з того часу, коли ми з нашим партнером арт-центром Павла Гудімова «Я Галерея» поставили питання підготовки виставки Павла Макова в стінах Національного музею у Львові. І сьогодні ми маємо нагоду побачити, фактично ретроспективну, виставку творів, яка представить львів’янам, гостям міста творчу палітру відомого в Україні та за її межами митця Павла Макова – художника, який живе та працює у Харкові. Його проекти, які робилися в різний час, з 90-х років і до сьогоднішнього дня”, – зазначив генеральний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан відкриваючи виставку.

Генеральний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан
Генеральний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан

Партнер виставкового проекту керівник арт-центру “Я Галерея” Павло Гудімов зазначив що жодна виставка не дається легко – але потрібно дуже захотіти і все вийде. Адже мрії мають звичку збуватися.

Павло Маков. Донроза, 2008-10, багаторазове інтагліо (понад 50 дощок), малюнок, акрил, папір
Павло Маков. Донроза, 2008-10, багаторазове інтагліо (понад 50 дощок), малюнок, акрил, папір

“Привезти виставку Павла Макова до рідного міста – це була моя довга мрія. Мрія, до якої ми йшли два з половиною роки. Я щасливий, що сьогодні в залах Національного музею у Львові відбувається проект з простою, лаконічною, легкою назвою «Фонтан”

Павло Гудімов
Павло Гудімов

“Фонтан” Павла Макова  – це фонтан виснаження, це та ситуація, яка є тут у нас, яка є не брехлива. Проект складається з цілої низки проектів, які послідовно були презентовані в різних просторах: Національному музеї, арт-центрі “Я Галерея”, в інших інституціях.  І для того, щоб вона відбулася багато українських колекціонерів надали свої роботи”, – сказав Павло Гудімов.

Павло Маков. Город. Місце, 2011-12, багаторазове інтагліо, малюнок, акрил, папір
Павло Маков. Город. Місце, 2011-12, багаторазове інтагліо, малюнок, акрил, папір

Павло Маков — представник харківської школи , член Спілки художників України, член-кореспондент Академії мистецтв України, а також член Королівського товариства живописців і графіків Великої Британії.

Павло Маков
Павло Маков

“Здається, що мені вдалося пов’язати роботи, зробивши акцент на цифрах років. Можна побачити, що тут роботи з різних років і вони , ніби то, стосуються різних тем, але в цілому вони описують мої відчуття про моє життя тут. А оскільки тема місця для мене дуже важлива, то мені було дуже цікаво співставити всі ці роботи, подивитися як вони будуть разом.

Павло Маков. Артбук Донроза, 2008-2010
Павло Маков. Артбук Донроза, 2008-2010

Це моя друга персональна виставка у Львові. Перша була презентована близько 10років тому у “Дзизі”.  І я дуже радий, що її вдалося зробити в Національному музеї”, – поділився враженнями Павло Маков.

Виставка мистецького проекту “Павло Маков. Фонтан” експонуватиметься в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (пр. Свободи, 20) до 14 червня 2017 року.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.