Виставка мистецького проекту “Павло Маков. Фонтан” відкрилася в Національному музеї (відео)

0
320
Виставка мистецького проекту “Павло Маков. Фонтан” відкрилася в Національному музеї

Вчора, 10 травня 2017 року, в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (пр. Свободи, 20) відбулося відкриття виставки мистецького проекту “Павло Маков. Фонтан”. У цьому проекті важливу роль відіграють цифри, переважно чотиризначні, що позначають роки і діляться на два.

“Сьогодні ми презентуємо виставковий проект до якого ми йшли два з половиною роки, з того часу, коли ми з нашим партнером арт-центром Павла Гудімова «Я Галерея» поставили питання підготовки виставки Павла Макова в стінах Національного музею у Львові. І сьогодні ми маємо нагоду побачити, фактично ретроспективну, виставку творів, яка представить львів’янам, гостям міста творчу палітру відомого в Україні та за її межами митця Павла Макова – художника, який живе та працює у Харкові. Його проекти, які робилися в різний час, з 90-х років і до сьогоднішнього дня”, – зазначив генеральний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан відкриваючи виставку.

Генеральний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан
Генеральний директор Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ігор Кожан

Партнер виставкового проекту керівник арт-центру “Я Галерея” Павло Гудімов зазначив що жодна виставка не дається легко – але потрібно дуже захотіти і все вийде. Адже мрії мають звичку збуватися.

Павло Маков. Донроза, 2008-10, багаторазове інтагліо (понад 50 дощок), малюнок, акрил, папір
Павло Маков. Донроза, 2008-10, багаторазове інтагліо (понад 50 дощок), малюнок, акрил, папір

“Привезти виставку Павла Макова до рідного міста – це була моя довга мрія. Мрія, до якої ми йшли два з половиною роки. Я щасливий, що сьогодні в залах Національного музею у Львові відбувається проект з простою, лаконічною, легкою назвою «Фонтан”

Павло Гудімов
Павло Гудімов

“Фонтан” Павла Макова  – це фонтан виснаження, це та ситуація, яка є тут у нас, яка є не брехлива. Проект складається з цілої низки проектів, які послідовно були презентовані в різних просторах: Національному музеї, арт-центрі “Я Галерея”, в інших інституціях.  І для того, щоб вона відбулася багато українських колекціонерів надали свої роботи”, – сказав Павло Гудімов.

Павло Маков. Город. Місце, 2011-12, багаторазове інтагліо, малюнок, акрил, папір
Павло Маков. Город. Місце, 2011-12, багаторазове інтагліо, малюнок, акрил, папір

Павло Маков — представник харківської школи , член Спілки художників України, член-кореспондент Академії мистецтв України, а також член Королівського товариства живописців і графіків Великої Британії.

Павло Маков
Павло Маков

“Здається, що мені вдалося пов’язати роботи, зробивши акцент на цифрах років. Можна побачити, що тут роботи з різних років і вони , ніби то, стосуються різних тем, але в цілому вони описують мої відчуття про моє життя тут. А оскільки тема місця для мене дуже важлива, то мені було дуже цікаво співставити всі ці роботи, подивитися як вони будуть разом.

Павло Маков. Артбук Донроза, 2008-2010
Павло Маков. Артбук Донроза, 2008-2010

Це моя друга персональна виставка у Львові. Перша була презентована близько 10років тому у “Дзизі”.  І я дуже радий, що її вдалося зробити в Національному музеї”, – поділився враженнями Павло Маков.

Виставка мистецького проекту “Павло Маков. Фонтан” експонуватиметься в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (пр. Свободи, 20) до 14 червня 2017 року.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Leave a Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.