Виставка до 150-річчя від дня народження Блаженного Климентія Шептицького відкриється в Музеї історії релігії

571
Виставка до 150-річчя від дня народження Блаженного Климентія Шептицького відкриється в Музеї історії релігії
Виставка до 150-річчя від дня народження Блаженного Климентія Шептицького відкриється в Музеї історії релігії

В середу, 24 квітня 2019 року, о 16.00 у Львівському музеї історії релігії (пл. Музейна, 1) відбудеться відкриття виставки «Граф у монашому каптурі. Блаженний Климентій Шептицький. 150 років від дня народження»

«Враховуючи важливість постаті Блаженного Климентія Шептицького у відродженні української монашої традиції, збереженні Української греко-католицької Церкви у 30-40-х рр. XX ст. за героїчну поставу під час Голокосту, відзначаємо у 2019 році 150-річчя з Дня народження Праведника Народів Світу, Архимандрита монахів Студитського уставу Української греко-католицької Церкви Блаженного Климентія Шептицького», – вказано у Програмі відзначення 150-річчя від дня народження Блаженного Климентія Шептицького, яку затверджено на сесії Львівської міської ради 11 березня цього року.

Блаженний священномученик Климентій Шептицький з монахами-студитами
Блаженний священномученик Климентій Шептицький з монахами-студитами

З цієї нагоди впродовж ювілейного року у Львові проведуть низку заходів, щоб інформувати людей про Климентія Шептицького, його життя, твори та осіб, пов’язаних із святим отцем.

Однією з найперших таких подій буде виставка «Граф у монашому каптурі. Блаженний Климентій Шептицький. 150 років від дня народження» у Львівському музеї історії релігії, що на площі Музейній, 1. Презентувати її організатори вирішили в останній тиждень перед закінченням посту, який називається страсним, напередодні 1 травня – дня смерті блаженного священномученика Климентія Шептицького.

Климентій та Андрей Шептицькі в образі святих Антонія і Феодосія Печерських

На виставці представлять унікальні світлини як з колекції Музею, так і з колекцій «Archiwum Szeptyckich» (власніть родини Шептицьких), ієрм. Севастьяна (Дмитруха), о. Юстина (Юрія Бойка), Івана та Іванни Матковських, приватних збірок.

З фондової збірки ЛМІР виставлять роботу українського художника Модеста Сосенка «Антоній і Феодосій Печерські», де в образі святих зображено митрополита Андрея і архимандрита Климентія Шептицьких; оригінальні архівні документи, пов’язані з поїздкою отця Климентія Шептицького, архимандрита монахів-студитів у Львові, у складі митрополичої делегації до Москви і Києва (посвідчення видане Митрополитом Йосифом Сліпим Архимандритові Климентію Шептицькому – представникові Греко-Католицької Церкви, на урядових переговорах у Києві та Москві у Львові, 12 грудня 1944 року, закріплене мокрою печаткою і підписом Митрополита Йосифа); копії матеріалів кримінальної справи, пов’язані з пересильним та тюремним періодом архимандрита Климентія Шептицького, інші.

Отець Климентій з духовенством у Римі. 1939 р.
Отець Климентій з духовенством у Римі. 1939 р.

Відкриття виставки – це спільна робота Львівського музею історії релігії і Музею Митрополита Андрея Шептицького (директор о. Севастіян (Дмитрух). Із збірки останнього надано надзвичайно цінні й унікальні експонати: ікони, портрети із зображенням Климентія Шептицького, а також особисті речі: посуд родини графів, светр, окуляри, годинник, капелюх (використовували у процесі беатифікації), грамоту і медаль праведника світу. Виставку створено за великого сприяння і вагомої підтримки науковця, дослідника, доктора філософії, автора біографії блаженного священномученика Климентія Шептицького «Казимир граф Шептицький — отець Климентій: польський аристократ, український ієромонах, Екзарх Росії та Сибіру, Архимандрит Студитів, Праведник народів світу, блаженний Католицької Церкви» Івана Матковського. Кожен намагався віднайти у своїх колекціях найцікавіші експонати, які дали б змогу повніше і глибше розкрити постать Климентія Шептицького.

Оглянути експозицію виставки Граф у монашому каптурі. Блаженний Климентій Шептицький. 150 років від дня народження» можна буде у Львівському музеї історії релігії (пл. Музейна, 1) до 30 червня 2019 року.

Олена МАЛЮГА
науковий співробітник ЛМІР

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.