Вілла ” Юлієтка “. Невідомий Львів

7747
Вілла " Юлієтка ". Невідомий Львів
Вілла " Юлієтка ". Невідомий Львів

Кастелівка – мальовничий та затишний куточок старого Львова, розташований на західній околиці тогочасного міста. Сучасні вулиці Бандери, Сахарова та Мельника, немов кордони, оберігають спокій цієї унікальної дільниці, головними окрасами якої є зелень і неповторні, старовинні вілли …

Вілла родини Захаревичів " Юлієтка ", сучасне фото
Вілла родини Захаревичів ” Юлієтка “, сучасне фото

Серце Кастелівки – район сучасних вулиць Котляревського, Горбачевського та Метрологічної. Остання, що виникла у 1890 – х роках на будівельних планах Юліана Захарієвича та Івана Левинського, мала первісну назву ” На Кастелівці “. Першу віллу в цій частині дільниці збудували для себе батько та син Захарієвичі – Юліан та Альфред.

Вілла " Юлієтка " на будівельних планах, кін. XIX ст.
Вілла ” Юлієтка ” на будівельних планах, кін. XIX ст.

Заслуги і таланти голови сімейства – Юліана Захаревича, можна перелічувати безкінечно …Один з найкращих архітекторів Львова, двічі ректор Політехніки, митець, реставратор … Його справи та ідеї достойно продовжував та розвивав син, архітектор та підприємець Альфред Захаревич.

Загалом, Кастелівка, якою маємо змогу бачити ії зараз, унікальний архітектурно – ландшафтний проект того ж таки Ю. Захаревича та І. Левинського.

Вілла Захаревичів, вигляд збоку, сучасне фото
Вілла Захаревичів, вигляд з боку, сучасне фото

Захаревичі будували свою віллу ” Юлієтка ” у 1891 – 1893 роках. Тоді на не забудованому ще пагорбі вілла виглядала як романтичний замок. Зараз за парканом та деревами її майже не видно. Цікавий факт, Ю. Захаревич був одружений двічі, для кожної родини будував незвичайну садибу. Вілла має  дуже багато сходів, дверей та різних закамарків, вирізняється новаторськими розподілом приміщень, живописним виглядом стін із кольорової цегли …

" Юлієтка ", елементи арх.дизайну, сучасне фото
” Юлієтка “, елементи арх.дизайну, сучасне фото

В інтер’єрі вілли використано дерев’яні перекриття. Віконні прорізи оформлені вітражами, які частково збереглись. Загалом, архітектурне рішення ” Юлієтки ” не стандартне для того часу – споруда цегляна, з відкритою кладкою, різноповерхова, у плані складної конфігурації. З заходу до основної споруди примикає одноповерхове крило з високим мансардним дахом.

Один з оригінальних вітражів вілли, сучасне фото
Один з оригінальних вітражів вілли, сучасне фото

Один з унікальних елементів вілли Захаревичів – виконаний на стіні сонячний годинник – єдиний збережений з часів Австро – Угорщини у Львові.

За радянських часів, після війни, тут зробили дитячий садочок. Домурували кілька стін, хоча загальне планування не дуже змінилося.

Сонячний годинник на " Юлієтці ", сучасне фото
Сонячний годинник на ” Юлієтці “, сучасне фото

У наші дні у віллі розташовано хостел. Слід відзначити – нові власники вклали душу і кошти аби відновити та зберегти те, що залишилось, а оригінального тут справді вистачає …  Ковані елементи балконів і частково огорожі, збережені дерев’яні елементи – перекриття стелі, сходи, шафи, креденс, стільці – все це потребує уваги та догляду, на щастя вони надаються.

Використані джерела :

Уродись та вдайся! , http://www.lvivcenter.org/ , http://postup.brama.com/ , http://lviv.arenda24.com/

 

1 коментар

 1. Вітаю!

  Мене звати Алла Мисникова, я представник осіб, що винаймають віллу Юлієтку. Наразі я обдзвонюю або пишу на пошту тим сайтам, на яких вілла представлена як хостел, та повідомляю про те, що в Юлієтці наразі немає хостелу або готелю.

  На вашому сайті також є інформація про те, що вілла Юлієтка – хостел. Це застаріла інформація і винайняти приміщення для проживання за адресою Метрологічна, 14-а неможливо зараз та в майбутньому.

  Ми не хочемо, щоб у гостей чи жителів міста склалася хибна думка стосовно хостелу чи можливості винайняти приміщення у віллі. Тут немає приміщення для проживання з травня 2018 року, але потік бажаючих винайняти приміщення все одно досить великий через наявність хостелу на сайтах нерухомості та готелів Львова.

  Тому дуже просимо вас виправити інформацію і вточнити, що в Юлієтці БУВ хостел. Але зараз його там немає.

  З повагою,
  Алла

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.