«Вій, вітерець!» Заньківчани запрошують на першу прем’єру в цьому році

642
«Вій, вітерець!» Заньківчани запрошують на першу прем'єру в цьому році

27 і 28 лютого Заньківчани запрошують на першу прем’єру в цьому році, виставу Яніса Райніса (латвійського поета і драматурга) «Вій, вітерець!» у постановці заслуженого діяча
мистецтв України Вадима Сікорського.

Перша прем’єра буде благодійною. Гроші передадуть на закупівлю медикаментів та лікування поранених українських вояків. Національний театр ім. М. Заньковецької тісно співпрацює з настоятелем Гарнізонного храму Петра і Павла міста Львовао тцем Степаном Сусом, який вже довгий час допомагає військовим. Наразі є потреба у придбанні ліків для першої медичної допомоги. З великою шаною до українських воїнів, Заньківчани вирішили зіграти прем’єрну виставу саме для їх невідкладних потреб.  Тому усі кошти за квитки від вистави 27 лютого буде перераховано на допомогу Збройним Силам України.

На виставу завітають і шановані гості з Латвійської Республіки, які також висловили бажання долучитися до доброї справи, а саме: на чолі делегації депутат Латвійського сейму Айнарс Межуліс, а також почесний консул Латвійської Республіки у Львові Володимир Гарцула.

У 50-60-х роках вистава «Вій, вітерець!» збирала аншлаги. Такої популярності не мала будь-яка інша постановка заньківчан. Одноіменна п’єса Яніса Райніса такою ж легендарною є і в Латвії, рідній країні літератора.

Сцена з вистави «Вій, вітерець!» Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької«Вій, вітерець!»  – це історія, де кожний крок героїв – крок кохання. Кожний глядач у цій постановці з.д.м. України Вадима Сікорського побачить щось своє, рідне та знайоме. Адже рішення вистави виходить далеко за межі побутового реалізму і переносить нас у символічний світ образів та почуттів. А колишній гімн Латвії «Вій, вітерець!» та усе музичне оформлення створять атмосферу вільного лету.

Прагнення поета бачити свою країну незалежною та цілісною чітко віддзеркалюються у нашому сьогоденні. Ситуація, у якій опинилася Україна, вимагає від кожного громадянина нашої держави не тільки солідарності, але й підтримки один одного. Було сказано мудрими людьми, що сила будь-якого народу полягає у його беззаперечній єдності. На Сході України – військові дії. Своїм спокійним сном ми завдячуємо кожному воїну, який не спить і стоїть на варті нашого мирного неба.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.