Відійшов у вічність Володимир Патик

1859
Відійшов у вічність Володимир Патик

Вчора, 28 серпня 2016 року о 12.30, на 90-му році життя помер Народний художник України, член Спілки Художників України, заслужений художник України, лауреат Національної премії ім.Т.Г. Шевченка Володимир Патик.

Про це повідомляється на сторінці в Facebook, яка присвячена митцю. Як йдеться у повідомлені, сьогодні 29 серпня о 20.00 відбудеться панахида в Соборі святого Юра, а 30 серпня о 16.00 у цьому ж Соборі відбудеться поховальна церемонія.

Володимир Йосипович Патик народився 9 жовтня 1926 року в селі Чорний Острів, Польща (нині – село у Жидачівському районі) на Львівщині.

Навчався в художньо-промисловій школі. У 1953 році закінчив Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва (викладачі – Роман Сельський, Микола Федюк, Йосип Бокшай).

Володимир Патик
Володимир Патик

Володимир Патик об’їздив майже всю Україну, бував у Карпатах, далеко на Півночі Росії, в Мурманську, малював у Прибалтиці, Сибіру, Середній Азії — і всюди митця захоплювала краса природи, люди та їхні заняття. Таким чином вироблялася власна живописна манера Патика, його особливий, темпераментний почерк. Митець вдається до контрастій червоного й зеленого, оранжево-жовтого і синьо-фіолетового, червоного й білого, до різноманітних технічних засобів — мозаїки, фрески, найбільше — до олійного живопису, пастелі, різних графічних засобів. Останім часом (від 1990-х) головну формотворчу роль у мистецькій манері майстра відіграє чистий колір, що підвищує емоційну активність картини і підкреслює декоративне вирішення композицій. Володимирові Патику близькі українська ікона і тосканські примітиви, равенські мозаїки і живописці італійського Проторенесансу.

Володимир Патик
Володимир Патик

У 1996 році Володимиру Йосиповичу було присвоєно почесне звання Заслуженого художника України, а у 1999 році присуджено Шевченківську премію за серію робіт «Земля Шевченка» і твори останніх років.

28 серпня 2016 року, один з найвидатніших митців в українському малярстві другої половини ХХ століття, яскравий представник галицької школи живопису, Народний художник України Володимир Йосипович Патик відійшов у вічність.

На 9 вересня 2016 року була заплановано відкриття його персональної виставки з нагоди 90-річчя…

Ористарх БАНДРУК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.