В Домі Грушевських покажуть виставку світлин Ярослава Савки

376
В Домі Грушевських покажуть виставку світлин Ярослава Савки

В суботу, 19 серпня 2023 року, о 15 год. у Львівському музеї Михайла Грушевського (вул. І.Франка, 154) відбудеться відкриття виставки світлин Ярослава Савки.

Виставка експонується у рамках проведення П’ятих Львівських Фото Фестин. В експозиції будуть представлені майже невідомі світлини, зроблені світливцем під час Вечорів народньої ноші у 1930-х рр.

Уперше Ярослав Савка запрезентував своє фотомистецтво 1926 року на «Виставці українського краєвиду» в Станиславові. На ній молодий аматор презентував свої фотографії пейзажу й одразу здобуває творче ім’я.

Згодом Ярослав Савка став активним організатором мистецького життя Львова, в 1930 році вступає до УФОТО і стає незабаром його скарбником. У 1933 році він стає одним із організаторів та співзасновників першого українського фотографічного журналу у Львові «Світло й Тінь», а також постійним учасником та організатором виставок у Львові.

У 1947 році родину Ярослава Савки репресовано і вивезено на багаторічне заслання до Сибіру. 1948 року засуджений на 25 років тюремного ув’язнення у Мордовії. На волю він вийшов лише після смерті Сталіна.

Фотографії Ярослава Савки відзначались технічною довершеністю та незвичайними ракурсами. Одним з перших почав робити панорамні фотографії Львова.

Попри активну участь Я. Савки у громадському житті Львова та Галичини опубліковано досить небагато матеріалів про його діяльність. Бракує також публікацій його світлин.

До та після відкриття гостинно пригощатиме Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.