Унікальний світ абстрактної пластики Михайла Дзиндри (відео)

2640
Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри

Унікальний для України, ба навіть для світу, музей модерної скульптури Михайла Дзиндри сховався серед мальовничих лісів смт. Брюховичі.

Місцина віддалена від Львова, і, мабуть, саме тому тут не часто зустрінеш екскурсійні групи. А дарма. Багатющий спадок Михайла Дзиндри (1921-2006) заслуговує на увагу, дослідження та невичерпний потік шанувальників. А наразі музей, хоч діє уже 9 років, залишається невідомим для поціновувачів мистецтва.

Михайло Дзиндра, фундатор музею, автор 808 робіт, представлених у ньому, народився у с. Демня біля Львова. Вчився у Львівській художньо-промисловій школі, а у 1944 році емігрував у Чехословаччину, потім – у Західну Німеччину і, врешті-решт, у США.

У 1991 році, разом із проголошенням незалежності, скульптор, “відчуваючи свій борг перед Україною”, повернувся на рідну землю. Вирішив подякувати їй і подарувати найцінніше – свою унікальну творчість – неповторний світ абстрактної пластики. За власні кошти – 500 тисяч гривень – спорудив музей площею 1409 м², а за 28 тисяч доларів перевіз із США вісім сотень (!) своїх скульптурних витворів.

Музей Дзиндра передав державі, і тепер це відділ Львівської картинної галереї.

Адреса музею: Львівська область, смт. Брюховичі, вул. Музейна, 16.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.