Українська композиторка Дана Винницька створила проект “Polska jak poezja” (відео)

691
Дана Винницька
Дана Винницька

Українська композиторка, вокалістка та піаністка Дана Винницька створила проект “Polska jak poezja”, який має на меті популяризувати польську поезію в Польщі та Україні.

Дана Винницька зазначила, що цей рік, коли більшість концертів було скасовано, для неї став ідеальним часом для розвитку та здійснення власних мистецьких мрій.

Композиторку завжди цікавила поезія та література: добре знаючи українську, вона захотіла глибше познайомитися з сучасною польською поезією.

«Захотілось зрозуміти феномен і успіх польської поезії на світовому рівні. Країна має загалом 8 лауреатів нагороди Нобеля в різних категоріях, 5 з яких присуджено в галузі літератури. Я придумала проект “Польща як поезія” і отримала 3-місячну стипендію від польського міністра культури. Ідея полягала в тому, що за ці три місяці я читаючи різні польські вірші, скомпонувала музику до трьох вибраних текстів, записала із запрошеними музикантами, зробила відео і опублікувала в соціальних мережах таких як facebook, youtube, instagram», – розповіла Дана Винницька.

Перша композиція “Libacja” була написана до на тексту Томаша Ружицького i з його книги “Капітан X”.

Друга композиція “Фібо” була створена до тексту Ганни Янчак “11235813” (зі збірки “Легкий холод”) в рамках проекту “Polska jak poezja”.
Слова і мелодія переплітаються в одній структурі і показують математичну послідовність Фібоначчі.

Третій твір з циклу “Polska jak poezja ” був створений до тексту “Два Рухи” Войчєха Боновіча.

«Цей вірш є для мене особливо промовистим сьогодні, в цей дивний і складний рік. Він дає віру і говорить правдиво про Природу, яка жила і буде жити своїм життям, незалежно від наших проблем, воєн, непорозумінь. Вона завжди може бути для нас місцем втечі для рафінації наших думок», – зазначила музикантка.

За словами Дани Винницької, завдяки цьому проекту вона мала можливість дати нове життя вже написаним віршам, популяризувати польську поезію в Польщі та Україні для своїх фанів та отримати велике задоволення від процесу читання та компонування.
Українська композиторка, піаністка та вокалістка (DAGADANA, Shocklad, Babooshki) Дана Винницька зараз живе і працює в Польщі.

Ольга МАКСИМ’ЯК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.