У центрі Львова археологи знайшли фрагмент муру Низького замку

1119
У центрі Львова археологи знайшли фрагмент муру Низького замку

Під час археологічних досліджень на території ринку «Вернісаж» археологи НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України знайшли частину муру Низького замку, що попередньо датується XV-XVI століттям. Про це йдеться у повідомленні «Рятівної археологічної служби» у Facebook.

«На території Низького замку, нині це площа під львівським ринком «Вернісаж», археологічні роботи проводяться вперше. І це вперше нам вдалось локалізувати і побачити мур замкового комплексу. Ми припускаємо, що це може бути частина стіни внутрішньої забудови подвір’я. Наразі складно сказати, до якої саме будівлі її можна прив’язати. Для цього потрібно дослідити більшу площу», – розповів співробітник Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України Микола Шніцар.

Частину муру Низького замку
Частину муру Низького замку

Найімовірніше, знайдений мур був частиною замкового комплексу, археологи припускають, що він був зведений під час однієї з перебудов замку.

Частину муру Низького замку
Частину муру Низького замку

Додамо, що минулого тижня на площі перед львівським театром імені Марії Заньковецької, НДЦ «Рятівна археологічна служба» розпочала археологічні дослідження Низького замку. Найдавніші відомості про історію замку можна найти у праці львівського історика XVII ст., бургомістра Бартоломея Зиморовича. Перший князь, що обрав Львів своєю столицею – Лев Данилович, проживши зиму на Високому замку, переніс свій двір до збудованого ним Низького замку у долині Полтви. Ці події у своїй хроніці Зиморович датує 1270-ми роками.

Низький замок. Реконструкція І. Качора.
Низький замок. Реконструкція І. Качора.

У 1565 році замок вигорів настільки, що залишились лише обпалені вогнем мури. У 1570-х роках замок перебудували у ренесансово-маньєристичному стилі. У такому вигляді замок перебував до кінця XVIII ст. На початку ХІХ ст. його розібрали для влаштування торгової площі.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.