У Науково-технічній бібліотеці відбулась лекція «Фотоархів Степана Гайдучка як важливе джерело до вивчення листопадових боїв за Львів 1918 року»

172

В рамках Всеукраїнського фотографічного фестивалю “Львівські Фото Фестини 2021” у читальній залі Науково-технічної бібліотеки Національного університету «Львівська політехніка» відбулась лекція, присвячена творчості видатного співзасновника спортового товариства «Україна», активного діяча пластового руху та спортивного товариства «Сокіл» Степана Гайдучка.

Під час свого виступу доктор історичних наук, доцент кафедри олімпійської освіти Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Андрій Сова розповів про актуальність та цінність фотоархіву.

Лекція «Фотоархів Степана Гайдучка як важливе джерело до вивчення листопадових боїв за Львів 1918 року»

― Чому я обрав саме цю тему? Через теперішню коронавірусну епоху питання війни відходить на другий план. Тому я й обрав військовий аспект і на основі фотоархіву Степана Гайдучка показав маленький епізод з історії України ― листопадові бої за Львів 1918 року. Усе це через призму українських фотографів Теодора Яцури та Івана Боберського. Саме ці світлини збереглися в архіві Степана Гайдучка, ― каже спікер.

Організатор Львівського фотографічного фестивалю «Фото фестини 2021», колекціонер і фотограф Роман Метельський прагне активізувати українське минуле саме через призму фотографії.

― Сьогодні ми розпочинаємо третій Всеукраїнський фотографічний фестиваль “Львівські Фото Фестини 2021” із лекції Андрія Сови. Пізніше у читальній залі Науково-технічної бібліотеки Львівської політехніки відбудеться лекція-спроба подати відоме (світло) й невідоме (тінь) фото Бережан 1865–1930 «Світло й тінь фотолітопису старих Бережан» Миколи Проціва. Це надзвичайно цікава подія, яка варта уваги, ― розповів організатор.

Лекція «Фотоархів Степана Гайдучка як важливе джерело до вивчення листопадових боїв за Львів 1918 року»

Головна мета фестивалю ― популяризувати фотографію та історичні світлини. Роман Метельський зазначив, що навіть серед науковців фотографія є недооціненою. Мало хто вважає, що світлини ― це окремий документ, який вартий уваги. Фотографія набагато більше дає нам зрозуміти ― показує тисячі сторінок спогадів.

Андрій Сова вважає, що потрібно показувати всі історичні здобутки, які розміщені в архівах і саме через це є маловідомими.

Лекція «Фотоархів Степана Гайдучка як важливе джерело до вивчення листопадових боїв за Львів 1918 року»

― Фотографія ― це колосальне джерело, яке, на жаль, сьогодні не завжди беруть до уваги сучасні дослідники. Ми розуміємо, що зараз через певні економічні чинники книги випускають без світлин. Тож потрібно популяризувати вивчення українського минулого, ― додав історик.

Також під час фестивалю «Фото фестини 2021» із 16–21 серпня 2021 року відбудуться лекції відомих науковців та митців, фотовиставки, воркшоп із оцифрування аматорських та професійних кіноплівок, вечір документального кіно «Кінохроніка Нашої Незалежності» та «Ретро Фото Паті».

Анна ЗІГАНШИНА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.