У Львові вшанували пам’ять Олега Ольжича (відео)

1041
Меморіальна дошка у Львові на будинку, де був зарештований Олег Кандиба (Ольжич)
Меморіальна дошка у Львові на будинку, де був зарештований Олег Кандиба (Ольжич)

В п’ятницю, 20 липня 2018 року, з нагоди відзначення 111-ї річниці від дня народження українського поета, політичного діяча Олега Ольжича відбулись урочисті заходи, йдеться в повідомленні видання 4 Студія.

Вшанування пам’яті видатного українця Олега Ольжича
Вшанування пам’яті видатного українця Олега Ольжича

З цієї нагоди представники влади та громадськості поклали квіти до меморіальної дошки Олега Ольжича. Опісля відбулось громадське віче та спільна молитва учасників заходу.

“Сьогодні ми вшановуємо видатного українця, патріота, особистість, яка на власному прикладі показала як треба боротися за свою державу. Показала як треба боротися і виборювати ціною власного життя. Олег Ольжич вболівав за нашу державу і боровся в особливий спосіб – пером, свободою слова і духу, незламного духу, тому і був закатований гестапівцями. На прикладі національного героя Олега Ольжича ми повинні будувати нашу державу. У нас сьогодні непроста ситуація, ми і продовжуємо виборювати нашу незалежність від одвічного ворога, який четвертий рік зазіхає на нашу територію. Ми мужньо стоїмо і боремося. Кожний у свій спосіб. На Сході – герої зі зброєю в руках, тут – ми будуємо і розбудовуємо нашу державу. Тут ми згадуємо наших героїв, вирощуємо героїв нових, ми маємо перемоги і про них треба говорити. Це єдність всього цивілізованого світу, підтримку Європейського Союзу, Америки та Канади. Маємо підтримку всіх тих, хто наклав санкції на Російську Федерацію. Це заслуга насамперед Президента України Петра Порошенка, наших дипломатів, громадських діячів. Бережімо те, що маємо, поважаємо один одного і свою державу і єдиним фронтом скажемо: «Ми – українці, ми – сильна нація, ми знаємо як будувати і розбудовувати, як бути успішними”, – наголосив Ростислав Замлинський.

Вшанування пам’яті видатного українця Олега Ольжича
Вшанування пам’яті видатного українця Олега Ольжича

Довідково: Олег Ольжич (справжнє прізвище Олег Кандиба; 1907-1944), визначний член ОУН, заступник Голови ОУН Андрія Мельника під час Другої світової війни. Наприкінці 1930-х років редагував часопис “Самостійна думка”, перетворивши його на орган ПУН. У 1938—1939 роках брав активну участь у діяльності короткочасного державного утворення — Карпатської України — в її збройній боротьбі проти угорських окупантів. Його заарештували солдати угорської армії і він провів три дні у Тячівський в’язниці. Після листа угорських вчених на захист вченого уряд Угорщини розпорядився випустити Олега Кандибу та Уласа Самчука. В ніч з 9-го на 10-е червня 1944 року, як борець за українську державність Олег Ольжич загинув внаслідок жорстоких катувань в німецькому концтаборі Заксенхаузен.

Наталка РАДИКОВА

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.